Desatero správné lékárničky - témata, diagnózyNa této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Desatero správné lékárničky. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info |
Prosím je dávkování správné?Dobrý den,mám Hypofunkci štítné žlázy-autoimunitní tyreoiditida na posledním odběru jsem měla TSH 3.120 Lékař mi dal Letrox 75mg 1xdenně.Před tim jsem brala Letrox 50mg.Je mi 43let.Je Prosím dávkování správné?Mám trochu obavu z toho navýšeni ať nepřebírám na váze a není mi špatně.Děkuji doplňující...Dobrý den, bohužel to navýšení - jestli bylo správné se uvidí až při dalších odběrech. Ale pokud jste... Více info |
Zajímalo by mě, jestli antibiotika v tomto případě mohou pomoci, zda jsou indikována správně?Dobrý den, minulý týden jsem byla na ORL, kvůli přetrvávající hnisavé rýmě (bez teplot) a bolesti čelisti a čela, která se stupňovala v předklonu. Byl mi diagnostikován zánět dutin (po vyšetření nosní sondou a utz), předepsána Clarinase repetabs, nosní kapky a Sinupret. Při zhoršení doporučeno nasadit...Dobrý den, já mám také poměrně střízlivý názor na indikaci antibiotik, které by jsem jenom na podkladě... Více info |
Chci se jen zeptat, jestli tomu jen špatně rozumím, nebo to je správně zhodnoceno.Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně výsledku Holterova monitorování. V závěru je uvedeno, že jsem v průběhu měl 2 monotopní KES, přitom v souhrnné statistice je průměrný KES/hod 63. Poté jsem si všiml 253 SVES. Chci se jen zeptat, jestli tomu jen špatně rozumím, nebo to je správně zhodnoceno. Děkuji....Vážený pane, neobávejte se, na EKG Holteru k tomu není důvod, je zcela v pořádku. Ojediněle KES má každý,... Více info |
Jak se správně starat o dekubity / abcesy poblíž řítního otvoruDobrý den, rád bych poprosil o radu, jak se správně starat o dekubity / abcesy poblíž řítního otvoru. Prozatím to řeším tak že na místa přikládám skládanou sterilní gázu (Sterilux od Hartmann) na kterou dávám mast Betadine.Dobrý den, jednoznačně si nemyslím, že by péče o perianální abscesy měla probíhat formou samoléčby. Na... Více info |
Jak se tedy správně tlak měří?Dobrý den, je mi 34 let. Chtěla bych se zeptat ohledně správného měření tlaku. Při prvním měření tlaku ráno mám nekdy 114/91 i 92, 2. měření 108/72, 3. měření 119/86. Ve většině případů se i během dne můj spodní (diastolicky) tlak pohybude kolem 85. Někdy méně. Systolicky tlak mám vždy 110az125. U lékaře...Dobrý den, hodnoty TK, které měříte určitě jsou normální, určitě by jsme nenasazovali léčbu antihypertenzívy.... Více info |
Také děti mohou být závislé na lécích. Pozor na domácí lékárničky!Tlak okolí na výkon, vysoké nároky, nebo naopak nedostatek pozornosti rodičů, přílišná...Více info |
Desatero prevence vzniku cukrovkyV České republice bylo v loňském roce evidováno 928 tisíc lidí trpících diabetem a tato čísla neustále rostou. Podle odhadů odborníků by v roce 2035 mohl cukrovkou trpět dokonce každý desátý obyvatel Česka! Většina pacientů (asi 92 %) má diabetes 2. typu, který souvisí s nezdravým životním stylem. A právě počet těchto diabetiků v posledních letech přímo raketově stoupá.Více info |
Desatero hubnutí pomocí emocíVíce info |
Desatero prevence vzniku diabetuJak málo vlastně stačí k prevenci tohoto onemocnění přiblíží v přiloženém desateru lékařka Diabetologického centra Interní kliniky…Více info |
Správné stravováníVíce info |
| |
Fitness Doktoři Životní styl Strava, doplńky Zdraví, věda |