metafýza radia - diagnóza, příznaky, léčbaNa této stránce naleznete veškeré informace o nemoci metafýza radia. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí metafýza radia. |
Collesova zlomenina, fraktura distálního rádiaCollesova zlomenina je zlomenina předloktí, kdy se láme radius, tj. kost vřetenní. Nejčastěji se s tímto typem setkáváme u dětí a mladých aktivních lidí a...Více info |
Zlomenina vřetenní kosti, fraktura radiaKost vřetenní (radius) patří mezi kosti předloktí. Tato je umístěna na palcové straně. Jedná se o kost dlouhou, která se na obou stranách rozšiřuje....Více info |
Zlomenina dol. kone ulny i radiaDobrý den, mám dotaz, povedlo se mi zlomit si zápěstí a zajímá mě jak má být zafixováno zápěstí. Jeden z doktoru s normální sadrou mi řekl, že zápěstí dát rovně, teď jsem si nechal dát plastovou lehkou "sadru" a tam mi doktor dal zápěstí směrem dolů a do boku, a při každém sebemenším pohybu prsty bolí/cítím...Dobrý den, oba způsoby fixování jsou možné, záleží na tom, jak zlomenina vypadá podle rentgenu. Více info |
Zavřená zlomenina horního konce radiadobrý den, před třemi týdny jsem měla pád na bruslích, na pohotovosti mi sdělili, že mám vymknutý loket, dostala jsem vysokou sádrovou dlahu s tím, že za 4 dny mám přijít znovu..po 4dnech a opětovném rtg mi jiný lékař oznámil, že ruka je silně naražená a dlahu mi na dalších 10dní ponechal,následně...Rehabilitace je vždy vhodná a myslím, že by neměl být problém se k rehabilitaci zapojit. Zajděte si... Více info |
Zlomenina radiaDobrý den , utrpěl jsem zlomeninu dolní části radia 10.12, byl jsem operován a ta část mi byla spojena dvěma titanovými pláty nebo šrouby. Mám sádru na 6 týdnů, 24.1 mi to mají sundat a vyndat šrouby , rehabilitaci s prsty jsem samozřejmě už začal , ale chtěl jsem se zeptat kdy mohu začít rehabilitovat...Dobrý den. Záleží, jestli bude vše zhojeno, tak jak má být. Pokud ano, tak můžete začít rehabilitovat... Více info |
Zlomenina dolního konce radia, zařenáDobrý den, dne 27.7.2013 jsem si zlomil ruku na bruslích. Na pohotovosti jsem měl to štěstí vyzkoušet si rovnání a následně jsem dostal sádru (ještě že mi ji nařízli, ten otok je opravdu nepříjemná záležitost). Cca o dva týdny později po druhé kontrole se lékař (jiný než u kterého jsem byl ošetřován,...Po této době od operace by se měla bolest neustále zmenšovat až vymizet. Končetina musí mít v sádrové... Více info |
Zlomenina radia (loket)Dobrý den, přesně před rokem jsem spadla s nataženou rukou a zlomila jsem si hlavičku radia. 3 týdny jsem měla sádru, dlouho mi nešla ruka pořádně natáhnout a pak když jsem s ní hýbala mi tam něco přeskakovalo, ale později to ustálo. Před 3 dny se mi sekla ruka a něco mi tam luplo od té doby mi zas v...Dobrý den Lucie, bohužel zlomeniny hlavičky radia, dokáží být velmi záludné. Infrakce a nedislokované... Více info |
Zlomenina hlavičky radiaDobrý den, před měsícem jsem si zlomil ruku, Dg. Fractura capitis radii 1. dx. Mason 1. (S52.10). Sádru mi sundali po 10 dnech, následně cca 7 dní jsem používal ortézu. Nyní již nepoužívám nic, s rukou hýbat mohu, napnutí není 100%, při špatném pohybu cítím mírnou bolest. Za cca 2 týdny mě čeká rehabilitace....zdravím Vás, tuhle potvoru jsem měl samozřejmě taky držkopádem z kola přes řídítka, takže znám velmi... Více info |
Zlomenina dolního konce radia - potíže s hybností palceDobrý den, je mi patnáct let a před sedmnácti dny jsem si zlomil dolní konec vřetenní kost (zavřená zlomenina), následovala repozice a zasádrování, které sahá od konečků prstů až k podpaždí. Ruka nebolí, ale zjistil jsem, že nedokážu zcela skrčit palec (ten mám volný) a při skrčení, mě v ruce něco...Je třeba s chirurgem vyloučit tlak sádry a to bez prodlení a provést po těchto dnech přesádrování. Přitom... Více info |
Dist radia dislocDobrý den. Vážený pane doktore,chtěla bych se zeptat na mého syna 12let.Loni v dubnu měl úraz ruky-zápěstí-s epiphyseolýzou dist radia disloc.Operovali ho,dostal sádru až k rameni a 4dny byl v nemocnici.Tenkrát mě pan doktor postrašil,že syn bude dlouhodobě sledován,že můžou nastat komplikace v období...Na přesnou odpověď je třeba znát více informací. a rtg snímek první a současný. Epifyseiolysy jsou... Více info |