• Mýty a fakta o pšenici - témata, diagnózy

    Na této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Mýty a fakta o pšenici. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info

  • Články na téma Mýty a fakta o pšenici

  • Fakta vs. mýty: Zánět středního ucha

    Zánět středního ucha zůstává pro rodiče malých dětí velkým postrachem. Nikoli neprávem....

    Více info


    Mýty a fakta o roztroušené skleróze: Co je a co není pravda?

    O roztroušené skleróze (RS), stejně jako o dalších onemocněních, koluje mezi lidmi mnoho...

    Více info


    Mýty a fakta o mamografii – víme, kde je pravda

    Nedávno se začalo neuvěřitelnou rychlostí internetem šířit video Miloslavy Matoušové z...

    Více info


    Mýty a fakta o pšenici

    Někteří odborníci i zastánci moderních stravovacích systémů pšeničné výrobky naprosto odepsali. Jenže pšenice není zdaleka tak špatná, jak si o ní dnes myslíme. Někdy totiž zaměňujeme pšenici a bílou mouku. Je dobré naučit se spolehlivě rozpoznávat, která pšenice je zdraví prospěšná a které se raději vyhnout.

    Více info


    Výživa dítěte: Mýty

    Každá maminka, které není lhostejné zdraví a vývoj jejího dítěte, se dříve nebo později začne zabývat otázkou vhodné výživy pro dítě. Ale kde najít...

    Více info


    Mýty a fakta o očkování proti pneumokokům

    K nejobávanějším bakteriálním infekcím vyvolaných pneumokoky patří: meningitida, která postihuje zejména děti mladší tří let a… 

    Více info


    Mýty a fakta o spánkové apnoe

    Syndrom spánkové apnoe je onemocnění, které se projevuje pauzami při dýchání v průběhu spánku, což může vést k vážným zdravotním… 

    Více info


    Očkování proti chřipce – mýty a fakta

    Každá nemoc je něčím záhadná. Problém, který si nedokážeme vysvětlit a o kterém slýcháme často jen útržkovité informace z médií,...

    Více info


    Roztroušená skleróza – mýty a fakta

    Roztroušená skleróza je nejčastější neurologické onemocnění osob mladého a středního věku, které může vést k trvalé invaliditě.… 

    Více info


    Mýty a fakta o rakovině děložního čípku

    Rakovina děložního čípku je způsobena infekcí onkogenními typy viru HPV. Každé sexuálně aktivní ženě hrozí, že se nakazí HPV… 

    Více info


    Rakovina prostaty: mýty a fakta o této nemoci

    V České republice je každým rokem zjištěn nádor prostaty u 9000 mužů. Denně na toto onemocnění a jeho komplikace u nás zemřou 4 muži.… 

    Více info


    Fakta a mýty o osteoporóze

    Osteoporóza je nemoc starých lidí. Následky osteoporózy se v naprosté většině projevují až v pozdějším věku, kdy je stupeň… 

    Více info


    Mýty a fakta o alergii

    Je až s podivem, kolik o tak rozšířeném onemocnění, jako je alergie, koluje mezi lidmi fám a omylů. Na druhé straně pak existují...

    Více info


    Mýty a fakta o samoléčbě a fytopreparátech

    Každý den na nás míří informace na internetu a reklamy na potravinové doplňky, které by nás jako mávnutím kouzelného proutku měly… 

    Více info


    Meningokokové infekce: fakta a mýty o nemoci, která ničí lidské životy

    Invazivní meningokové infekce patří mezi nejrychleji probíhající onemocnění infekčního původu. Jak tuto nemoc poznat a jak se jí… 

    Více info


    Jak bezpečně zlikvidovat klíště: mýty a fakta

    Je to starý problém, se kterým se o prázdninách potýká řada lidí, ať už tráví dovolenou v přírodě, nebo si jen vyjdou na procházku...

    Více info


    Fakta a mýty o hluboké žilní trombóze

    Hluboká žilní trombóza nehrozí sportujícím jedincům. Její rozvoj způsobuje hormonální antikoncepce a ženy jsou vznikem krevní...

    Více info


    Fakta a mýty o revmatoidní artritidě

    Lidově řečeno revma je autoimunitní onemocnění, které vyvolává zánět kloubů. Projevuje se převážně ranní ztuhlostí, únavou nebo...

    Více info


    Psychowalkman, odborně AVS přístroj: mýty a fakta – PhDr. Jarmila Nývltová

    Psychowalkman jsem poprvé viděla v praxi u kolegů v Belgii v devadesátých letech. Jeden přístroj jsem si tam pořídila pro osobní...

    Více info


    Mýty a fakta o očkování proti chřipce

    Mýty týkající se škodlivosti očkování odborníci považují za jeden z hlavních důvodů, proč se dlouhodobě nedařilo zvýšit… 

    Více info


    Mýty a fakta o tvarohu

    FAKT: Tvaroh je výborný zdroj bílkovin Ne nadarmo se tvarohu říká bílé zlato. Jeho složení je opravdu výjimečné. Tvaroh je významným zdrojem bílkovin a zároveň má relativně nízkou energetickou hodnotu. Jednou z plnohodnotných bílkovin obsažených v tvarohu i kasein, který pozitivně působí na ochranu jaterních buněk, ovlivňuje růst člověka a podporuje i mozkovou činnost.

    Více info


    Mýty a fakta o skladování sýrů

    Sýr je živá potravina. Po celou dobu přípravy i cesty na váš stůl zraje a pracuje. Zaslouží si tedy zvláštní zacházení. Když se o něj budete správně starat, odmění vás vynikající chutí. Jak ale na to? Možná vás překvapí, kolik zažitých rad se nezakládá na pravdě.

    Více info


    Mýty a fakta o másle

    Je máslo zdravé či nezdravé? Hodí se na smažení? Můžete ho uchovávat v mrazáku? Na tyto i další otázky dostanete odpověď v našem článku.

    Více info


    Mýty a fakta o srdečních chorobách

    Nemoci srdce a cév patří k nejvíce diskutovaným tématům vůbec. Přesto o těchto chorobách koluje řada mýtů a polopravd. Nastal...

    Více info


    Základní fakta o pomočování

    Řada rodičů má tendenci pomočování svých dětí přehlížet a tzv. „zamést problém pod koberec“. Přitom si ale neuvědomují, že pomočování způsobuje výrazný sociální a hygienický hendikep, který postihuje nejenom pacienta samotného, ale i jeho rodinu. Pomočování dětí ve spánku je třeba řešit po pátém roce života, složitější formy pomočování léčí urologové podle jejich závažnosti již dříve.

    Více info


    Mýty a fakta o ADHD u dospělých

    Lidé s ADHD nejsou líní a neschopní – „jen“ mají vrozenou poruchu pozornosti (někdy s hyperaktivitou). Měli by se dozvědět, že se… 

    Více info


    Konec hladu ve světě či nové orgány? Mýty a fakta o 3D tiskárnách.

    V článku uvádíme tři hlavní mýty o 3D tisku, okomentované a uvedené na pravou míru českým odborníkem na 3D tiskárny, Markem Zlochem.

    Více info


    Fakta o bolesti zad v 1 bodech

    1.Jak jsou bolesti zad rozšířené? Pojmem civilizační choroby, nebo též nemoci z blahobytu, označujeme zdravotní problémy, které se objevují častěji ve vyspělých než v rozvojových zemích. Ačkoli je označení často nadužíváno, v případě bolestí zad tomu tak rozhodně není. Těžko bychom hledali chorobu, k níž by se označení hodilo více než k nim - bolestmi zad totiž v průběhu svého života v ČR trpí až 80 % dospělé populace. Kromě toho jsou u nás bolesti zad například příčinou jedné z pěti pracovních neschopenek. V rámci EU jsou statistiky neméně varovné, postiženo je na 120 milionů lidí a přímé náklady na léčbu bolestí zad zde dosahují bezmála čtvrt bilionu eur ročně.

    Více info


    Psychowalkman, odborně AVS přístroj: mýty a fakta - PhDr. Jarmila Nývltová

    Psychowalkman jsem poprvé viděla v praxi u kolegů v Belgii, v devadesátých letech. Jeden přístroj jsem si tam pořídila, pro osobní používání. Asi za rok poté jsem byla požádána v souvislosti s odbornou konferencí, abych se k jeho účinkům vyjádřila a popsala dosavadní zkušenosti. Musela jsem k tomu účelu sehnat nějaké klinické studie a ty mě inspirovaly k tomu, že jsem psychowalkman začala používat ve své psychologické praxi - nejdříve u nás, poté v Rakousku.

    Více info


    Zajímavá fakta o lidském potu a jeho prospěšnosti

    Pocení ve většině lidí evokuje spíše negativní emoce. Jistě, nepříjemné pocení rukou z nervozity, propocená košile před důležitou schůzkou nebo krůpěje potu stékající v létě po zádech nejsou nic příjemného. Pocení jako takové je ale pro lidské tělo prospěšné. Chrání organismus před přehřátím, pomoci může i s jeho detoxikací.

    Více info


    Mýty a fakta o schizofrenii

    Když se řekne schizofrenie, mnoha lidem se vybaví kauzy posledních let, které byly v médiích propírány. Mnozí si představí nebezpečného agresora, nebo blázna. Ve většině případů to jsou ale pouze předsudky a mnohdy zcela mylné představy o tom, jak tato vážná nemoc vypadá, jaké jsou její příznaky a průběh. Faktem zůstává, že je na schizofreniky nahlíženo s despektem a pacienti, kteří svoji diagnózu netají, jsou vyčleňováni ze společnosti. A to jim škodí ještě více.

    Více info


  • Dotazy na téma Mýty a fakta o pšenici

  • Alergie na pšenici, sóju

    Dobrý den, byla mi z krevních testů zjištěna alergie na pšenici, sóju a jablko. Chtěl bych se zeptat, jak důsledně musím dodržovat "dietu" s vyloučením těchto potravin? Jde o to, že např, pšenici můžu částěčně najít v např. šunce. Pokud je alergie na pšenici, na co konkrétně ta alergie je, kterou...

    Dobrý den, bohužel nepíšete jaký konkrétní krevní test Vám byl proveden, nejspíše specifické protilátky...

    Více info


    Alergie na pšenici a sóju

    Dobrý den, mám 18letou dceru, která již od kojeneckého věku trpěla ekzémy, později se přidala alergie na letní pyly a astmatické záchvaty na základě pylu. Později cca v 12 letech bylo zjištěno onemocnění štítné žlázy. Nyní po několika léčeních streptokoka antibiotiky podstoupila vyšetření na imunologii....

    Dobrý den, pokud dceři byla diagnostikována alergie pouze na pšeničnou mouku, tak ostatní druhy mouky...

    Více info


    Alergie na pšenici, žito a sóju

    Dobrý den, už delší dobu (cca 8 let) trpím různými střevními problémy a od malička mám velké ekzémy. Nedávno mi byla zjištěna alergie na pšenici, žito a sóju. Doktorka mi řekla, abych začala řádně dodržovat dietu, ale nedokázala mi zodpovědět nějaké další důležitosti. Mám problém s tím co můžu a nemůžu...

    Dobrý den Lucie nevim jestli Vam vyšetření dělal obvodní lékař nebo specialista? Bylo by určitě dobré...

    Více info


    Alergie na pšenici

    Dobrý den, mé dceři byla diagnostikována alergie na pšenici (gliadin 5). Paní doktorka nám udělala vyšetření ISAC -kde výsledek zněl " Riziko vzniku systémové anafylaktické reakce po pšenici a arašídu, a to i po tepelné úpravě". Chtěla bych se prosím zeptat, když vyloučíme z jídelníčku pšenici,...

    Dobrý den, pokud má dcera alergii pouze na pšeničnou mouku , můžete ji nahradit například žitnou, ovesnou,...

    Více info


    Alergie na pšenici a žito

    Dobrý den, Potřebuji poradit ohledně mé alergie,byla mi zjištěna z krve alergie na pšenici a žito,vynechala jsem tedy veškeré potraviny obsahující mouku musím říct že se mé potíže zlepšily trpěla jsem na hrozné průjmy a bolesti břicha,ale kde je problém ,nevím jestli mám když mám alergii na pšenici...

    Dobrý den, pokud se jedná o alergii na pšenici a žito , máte zřejmě v krevních odběrech pozitivitu protilátek...

    Více info


  • Přehled Mýty a fakta o pšenici

  • Alergie na pšenici



    Více info

  • Poradna na téma Mýty a fakta o pšenici

  • Alergie na pšenici a žito



    Více info

    Alergie na pšenici, sóju



    Více info

    Alergie na pšenici a sóju



    Více info

    Alergie na pšenici, žito a sóju



    Více info

2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín