• Nadýmání plynatost - diagnóza, příznaky, léčba

    Na této stránce naleznete veškeré informace o nemoci Nadýmání plynatost. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí Nadýmání plynatost.

  • Články na téma nemoci Nadýmání plynatost

  • Plynatost v těhotenství

    Při jakémkoliv menším stresu či vzrušení z nějaké události mě trápí plynnatost v žaludku, bodavá bolest, nejsem schopna pak ničeho,… 

    Více info


    Nadýmání miminek

    Kojenci trpí často na nadýmání. Jejich trávicí trakt se teprve učí, jak správně fungovat. Následující rady mohou ve většině případů vašim dětem ulevit.

    Více info


    Účinné masážní hmaty proti bolesti břicha a nadýmání miminek

    Mnoho dětí trpí tříměsíčními kolikami, nadýmáním a bolestí bříška. Pomocí následujících hmatových technik můžete těmto trávicím potížím účinně předcházet:

    Více info


    Plynatost

    Plynatost nebo-li flatulence patří mezi funkční trávicí potíže. Její příčinou je nadměrná tvorba plynů ve střevech. Následkem...

    Více info


    Nadýmání může souviset s alergickou rýmou

    Bolavé břicho, nechuť k jídlu, nadýmání. Tyto pocity se nemusejí objevit jen při přejedení. Mohou souviset i s alergiemi.

    Více info


    Plynatost, meteorismus

    Nahromadění plynu v trávicím traktu. Nahromadění plynu v žaludku se odborně označuje jako aerogastrie. 

    Více info


    Zácpa nebo nadýmání: praktické rady, jak trávicím potížím co nejlépe předejít

    Máte potíže s trávením a nechcete řešit své trápení pomocí klasické medicíny? Trávicí potíže postihují zejména v dospělosti a v… 

    Více info


    Trápí vás nadýmání?

    Špatně rozkousané jídlo, nedostatek tekutin a pohybu, psychické problémy a samozřejmě špatná volba potravin. Pokud jíte za chůze a v… 

    Více info


    Artyčoky - zelenina proti nadýmání

    Artyčoky obsahují enzymy inulín a invertázu, které podporují trávení. Francouzští vědci objevili ve 30. letech minulého století v artyčoku účinnou látku cynarin, která podporuje jaterní činnost. Dnes se bezpečně ví, že artyčok způsobí rychlé zmírnění střevních potíží jako je průjem, zácpa a nadýmání.

    Více info


    Sužují vás průjmy a nadýmání? Možná vám chybí důležité enzymy!

    Správně fungující zažívání má nesporný vliv na celkové rozpoložení člověka. Pokud to v tomto citlivém soukolí jen trošku skřípe,...

    Více info


    Příčiny nadýmání

    Zažil to asi každý. Nafouklé břicho, bolesti, nepříjemný odchod plynů. Nejčastější příčinou nadměrné plynatosti bývá požití určitých druhů potravin, někdy však může být nadýmání způsobeno i různými zdravotními problémy či onemocněními.

    Více info


    Jak na nadýmání a střevní potíže

    Nadýmání, plynatost, průjmy či zácpa trápí velké procento obyvatelstva. Ve většině případů jsou tyto problémy způsobeny narušenou střevní mikroflórou

    Více info


    Plynatost imitující infarkt: Roemheldův syndrom

    Žaludek a části střev leží nalevo přímo pod bránicí. Jsou-li naplněny plynem a silně nafouklé, mohou tlačit na bránici a na srdce, nalézající se přímo nad bránicí. To může vyvolat pocit srdeční tísně podobně jako při angíně pectoris.

    Více info


    Nadýmaní způsobené zadržováním tekutin v těle

    K vzedmutí břicha dochází z různých příčin, nejčastěji nadměrnou tvorbou plynů po požití určitých druhů potravin, ale také zadržováním vody v organismu při některých poruchách, vážných onemocněních či při nadměrném solení.

    Více info


    Plynatost, nadýmání

    Existuje mnoho příčin nadýmaní a i několik účinných rad, jak se tomuto problému vyhnout či jak ho řešit.

    Více info


    Potravinová alergie: nadýmání, křeče, zácpa, vyrážky...

    S potravinovou alergií se potýká stále rostoucí počet lidí, a to především v období dospívání. Pokud máte podezření na onemocnění související s příjmem potravy, přinášíme vám základní projevy reakcí na běžné potraviny.

    Více info


  • Příznaky nemoci Nadýmání plynatost

  • plynatost



    Více info

    nadýmání



    Více info

    Plynatost



    Více info

    Nadýmání



    Více info

2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín