• Oběť: strážce sebeúcty - témata, diagnózy

  Na této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Oběť: strážce sebeúcty. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info

 • Články na téma Oběť: strážce sebeúcty

 • Vzali jste dnes s sebou svého osobního strážce?

  Sedět v autě či tramvaji, nervovat se v práci a doma, polykat v poklusu nezdravý oběd… V takovém životním tempu dostává imunita našeho organismu pěkně zabrat.

  Více info


  Prostitutka: strážce víry

  Prostituce je obecně spojována s prodejem vlastního těla za peníze, ale podle mne se jedná o nejméně významný příklad archetypu Prostitutky. Prostitutce se daří nejlépe v drobnostech a v obyčejných, každodenních situacích. Nejvýrazněji se projevuje, když je ohroženo naše přežití. Jejím ústředním tématem je, nakolik jsme ochotni se prodat - svoji morálku, integritu, intelekt, slovo, tělo či duši - kvůli fyzickému bezpečí.

  Více info


  Oběť: strážce sebeúcty

  Strach z toho, že se staneme obětí, je běžný. Archetyp Oběti se může poprvé projevit ve chvíli, kdy nedostaneme, co chceme nebo potřebujeme; kdy jsme zneužíváni rodičem, kamarádem, sourozencem či učitelem; nebo kdy jsme obviněni či potrestáni za něco, co jsme neprovedli.

  Více info


  Sabotér: strážce volby

  Podobně jako Prostitutka a Oběť i archetyp Sabotéra je neutrální energie, která se obvykle projevuje skrze rozvrat. Může sabotovat naše úsilí být šťastní a úspěšní, jestliže si nejsme vědomi vzorců myšlení a chování, které v nás vyvolává. Může způsobit, že se bráníme různým příležitostem. Sabotér je zrcadlo, které ukazuje naše strachy z převzetí odpovědnosti za sebe a za to, co vytváříme.

  Více info


  Oběť syna-milence

  Žena, která je věrná své vnitřní bohyni, instinktivně zná potřebu obětovat syna. Ve vnější realitě často vidíme matku, která žije svůj život zástupným způsobem skrze svého syna. Jeho úspěchy jsou jejími úspěchy; její cíle a touhy nesměřují k tomu, aby si našla své místo v životě, ale aby to pro ni učinil její syn. Matka a syn jsou potom spojeni v bezmocném symbiotickém vztahu, v němž se on ani ona nemohou individuálně rozvíjet.

  Více info


2018 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín