• Očkovat, či neočkovat? Fakta vás možná přesvědčí - témata, diagnózy

    Na této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Očkovat, či neočkovat? Fakta vás možná přesvědčí. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info

  • Články na téma Očkovat, či neočkovat? Fakta vás možná přesvědčí

  • Možná se brzy začneme očkovat proti borrelióze

    V únoru 2008 tiskem proběhla zpráva o tom, že česká firma Bioveta, která se jinak zaměřuje především na výrobu přípravků pro veterinární...

    Více info


    Roztroušená skleróza – mýty a fakta

    Roztroušená skleróza je nejčastější neurologické onemocnění osob mladého a středního věku, které může vést k trvalé invaliditě.… 

    Více info


    Mýty a fakta o rakovině děložního čípku

    Rakovina děložního čípku je způsobena infekcí onkogenními typy viru HPV. Každé sexuálně aktivní ženě hrozí, že se nakazí HPV… 

    Více info


    Rakovina prostaty: mýty a fakta o této nemoci

    V České republice je každým rokem zjištěn nádor prostaty u 9000 mužů. Denně na toto onemocnění a jeho komplikace u nás zemřou 4 muži.… 

    Více info


    Pocení by nemělo být tabu aneb Zajímavá fakta o lidském potu a jeho prospěšnosti

    Pocení ve většině lidí evokuje spíše negativní emoce. Jistě, nepříjemné pocení rukou z nervozity, propocená košile před důležitou… 

    Více info


    Fakta a mýty o osteoporóze

    Osteoporóza je nemoc starých lidí. Následky osteoporózy se v naprosté většině projevují až v pozdějším věku, kdy je stupeň… 

    Více info


    Mýty a fakta o samoléčbě a fytopreparátech

    Každý den na nás míří informace na internetu a reklamy na potravinové doplňky, které by nás jako mávnutím kouzelného proutku měly… 

    Více info


    Meningokokové infekce: fakta a mýty o nemoci, která ničí lidské životy

    Invazivní meningokové infekce patří mezi nejrychleji probíhající onemocnění infekčního původu. Jak tuto nemoc poznat a jak se jí… 

    Více info


    Fakta o pitném režimu a prevenci rakoviny ledvin

    Česká republika drží s 27 pacienty na 100 tisíc obyvatel delší dobu první místo v žebříčku výskytu rakoviny ledvin. Skutečností,… 

    Více info


    Mýty a fakta o očkování proti chřipce

    Mýty týkající se škodlivosti očkování odborníci považují za jeden z hlavních důvodů, proč se dlouhodobě nedařilo zvýšit… 

    Více info


    Trápí vás zácpa? Možná tělu chybí vitaminy

    Pokud máte potíže s tuhou stolicí, není něco s vaším trávicím traktem v pořádku. Zmírnit potíže se zácpou mohou vitaminy – s jejich...

    Více info


    Trápí vás bolesti hlavy? Možná za to mohou hormony!

    Bolesti hlavy mohou být způsobeny mnoha faktory, včetně genetické výbavy či stravovacích návyků. U žen navíc k těmto problémům...

    Více info


    Mýty a fakta o tvarohu

    FAKT: Tvaroh je výborný zdroj bílkovin Ne nadarmo se tvarohu říká bílé zlato. Jeho složení je opravdu výjimečné. Tvaroh je významným zdrojem bílkovin a zároveň má relativně nízkou energetickou hodnotu. Jednou z plnohodnotných bílkovin obsažených v tvarohu i kasein, který pozitivně působí na ochranu jaterních buněk, ovlivňuje růst člověka a podporuje i mozkovou činnost.

    Více info


    Zápach z úst. Nepříjemnost, která se možná týká i vás

    Halitóza, jak se odborně nazývá zápach z úst, se může týkat každého z nás, přesto jde ale o často tabuizované téma. Je potřeba...

    Více info


    Očkovat, či neočkovat? Fakta vás možná přesvědčí

    Mnoho lidí se začíná k očkování stavět negativně. Především někteří rodiče mají pocit, že musí před těmito preventivními procedurami...

    Více info


    Nenechá vás „močák“ vyspat? Možná trpíte nykturií

    Noční polyurie neboli nykturie je odborný název pro nadměrné noční močení. Během spánku tělo obvykle produkuje menší množství...

    Více info


    Mýty a fakta o skladování sýrů

    Sýr je živá potravina. Po celou dobu přípravy i cesty na váš stůl zraje a pracuje. Zaslouží si tedy zvláštní zacházení. Když se o něj budete správně starat, odmění vás vynikající chutí. Jak ale na to? Možná vás překvapí, kolik zažitých rad se nezakládá na pravdě.

    Více info


    Vysoký cholesterol se možná týká i vás. Víte, jak ho snížit?

    Vysoká hladina cholesterolu zvyšuje riziko infarktu a dalších onemocnění srdce a cév. Znáte hodnoty svého cholesterolu a víte,...

    Více info


    Mýty a fakta o másle

    Je máslo zdravé či nezdravé? Hodí se na smažení? Můžete ho uchovávat v mrazáku? Na tyto i další otázky dostanete odpověď v našem článku.

    Více info


    Zlobí vás štítná žláza? Možná za to může stres

    Stres patří mezi hlavní nepřátele moderního člověka. Dlouhodobé vystavení stresovým faktorům navíc ničí nejen vaši duševní pohodu,...

    Více info


    Sci-fi se stává realitou. Robotické chodítko možná zvedne z vozíku i vás

    Chůze je pro někoho radost, pro jiného trest, ale pro řadu dalších jen nereálný sen. Sníte o ní i vy? Chtěli byste se zase jednou...

    Více info


    Čeká vás operace? Možná nevíte, co všechno vám hrozí!

    Pokud máte obavy z operativního zákroku, tenhle článek nemá za cíl vás postrašit ještě víc, i když by to tak mohlo na první pohled...

    Více info


    Základní fakta o krevních skupinách

    Krevní skupina je označení typu krve na základě trvalé dědičné vlastnosti, jejíž podstatou je charakter antigenu uloženého na povrchu buněčné membrány červených krvinek (erytrocytů). Druh krevní skupiny je celoživotně neměnný. Nejznámější a pro krevní transfúzi nejdůležitější jsou skupiny systému AB0 (skupina A, B, AB nebo 0), ale existuje jich mnohem více. Nejčastější skupinou v ČR je A a 0.

    Více info


    Základní fakta o pomočování

    Řada rodičů má tendenci pomočování svých dětí přehlížet a tzv. „zamést problém pod koberec“. Přitom si ale neuvědomují, že pomočování způsobuje výrazný sociální a hygienický hendikep, který postihuje nejenom pacienta samotného, ale i jeho rodinu. Pomočování dětí ve spánku je třeba řešit po pátém roce života, složitější formy pomočování léčí urologové podle jejich závažnosti již dříve.

    Více info


    Mýty a fakta o ADHD u dospělých

    Lidé s ADHD nejsou líní a neschopní – „jen“ mají vrozenou poruchu pozornosti (někdy s hyperaktivitou). Měli by se dozvědět, že se… 

    Více info


    Konec hladu ve světě či nové orgány? Mýty a fakta o 3D tiskárnách.

    V článku uvádíme tři hlavní mýty o 3D tisku, okomentované a uvedené na pravou míru českým odborníkem na 3D tiskárny, Markem Zlochem.

    Více info


    Fakta o bolesti zad v 1 bodech

    1.Jak jsou bolesti zad rozšířené? Pojmem civilizační choroby, nebo též nemoci z blahobytu, označujeme zdravotní problémy, které se objevují častěji ve vyspělých než v rozvojových zemích. Ačkoli je označení často nadužíváno, v případě bolestí zad tomu tak rozhodně není. Těžko bychom hledali chorobu, k níž by se označení hodilo více než k nim - bolestmi zad totiž v průběhu svého života v ČR trpí až 80 % dospělé populace. Kromě toho jsou u nás bolesti zad například příčinou jedné z pěti pracovních neschopenek. V rámci EU jsou statistiky neméně varovné, postiženo je na 120 milionů lidí a přímé náklady na léčbu bolestí zad zde dosahují bezmála čtvrt bilionu eur ročně.

    Více info


    Psychowalkman, odborně AVS přístroj: mýty a fakta - PhDr. Jarmila Nývltová

    Psychowalkman jsem poprvé viděla v praxi u kolegů v Belgii, v devadesátých letech. Jeden přístroj jsem si tam pořídila, pro osobní používání. Asi za rok poté jsem byla požádána v souvislosti s odbornou konferencí, abych se k jeho účinkům vyjádřila a popsala dosavadní zkušenosti. Musela jsem k tomu účelu sehnat nějaké klinické studie a ty mě inspirovaly k tomu, že jsem psychowalkman začala používat ve své psychologické praxi - nejdříve u nás, poté v Rakousku.

    Více info


    Zajímavá fakta o lidském potu a jeho prospěšnosti

    Pocení ve většině lidí evokuje spíše negativní emoce. Jistě, nepříjemné pocení rukou z nervozity, propocená košile před důležitou schůzkou nebo krůpěje potu stékající v létě po zádech nejsou nic příjemného. Pocení jako takové je ale pro lidské tělo prospěšné. Chrání organismus před přehřátím, pomoci může i s jeho detoxikací.

    Více info


    Mýty a fakta o schizofrenii

    Když se řekne schizofrenie, mnoha lidem se vybaví kauzy posledních let, které byly v médiích propírány. Mnozí si představí nebezpečného agresora, nebo blázna. Ve většině případů to jsou ale pouze předsudky a mnohdy zcela mylné představy o tom, jak tato vážná nemoc vypadá, jaké jsou její příznaky a průběh. Faktem zůstává, že je na schizofreniky nahlíženo s despektem a pacienti, kteří svoji diagnózu netají, jsou vyčleňováni ze společnosti. A to jim škodí ještě více.

    Více info


  • Dotazy na téma Očkovat, či neočkovat? Fakta vás možná přesvědčí

  • Očkovat proti chřipce při mononukleoze

    Dobrý den,syn prodělal před 4 měsíci akutní mononukleozu a stále má mírně zvýšené hodnoty jaterních testú(ALT 0,85)Je možné jej nechat naočkovat proti chřipce?Je mu 23 roků,studuje VŠ.Děkuji.

    Dobrý den, mírná elevace jaterních testů by neměla být kontraindikací očkování proti chřipce, zvláště...

    Více info


    Očkovat nebo ne?

    Dobrý den,pane doktore (paní doktorko) chci se zeptat,zda mám nechat očkovat syna 6,5 roku proti neštovicím.Syn zhruba ve 4 letech měl na těle cca 20 pupínků,paní doktorka nám řekla,že to jsou neštovice a že přes víken dojde ke zhoršení stavu.V pondělí ovšem všechny pupínky zmizely a paní doktorka nám...

    Dobrý den, Jiřino! Pokud syn neštovice prodělal, očkování mu nic neudělá, beztak je již imunní. Pokud...

    Více info


    Za jak dlouho je možno očkovat po operaci

    Dobrý den, mám syna (1,5), který byl 8.4. na operaci s hydrokelou a tříselnou kýlou. Zajímalo by mě, jestli je nějaká doba pooperační za kterou se může očkovat, nebo zda se může hned, operace nevadí. Byl dost nemocný, takže jsme nestihli očkování Priorixem Tetra. Děkuji. Jana Svobodová.

    Dobrý den, operace nevadí, lze očkovat dle normálního schématu. O operaci ale rozhodně informujte ošetřujícího...

    Více info


    Očkovat?

    Dceři je 8 měs., a zatim povinná očk. má. Je nutné očkovat?? Z hlediska nových poznatků a ne zajižděných povrchních důvodu pro očkování. Přece ona nemusí být v těch 95% občanů, které by měly být proočkovány aby nepropukla nemoc?! A co zatěžování její malého organizmu v krátké době nebo i najednou ruznými...

    Dobrý den, dcera by měla být určitě očkována, je to dokonce ze zákona povinné a pro dceru jednoznačně...

    Více info


    Čím a kdy očkovat dítě (5 měsíců) proti pneumokokům po operaci srdce? Synflorix, Prevenar?

    Dobrý den, máme 5ti měsíčního chlapečka, který prodělal v 6ti dnech svého života operaci srdce a nyní se má očkovat. Máme se rozhodnout jestli Synflorix, nebo prevenar 13. Potřebovala bych poradit, čím tedy očkovat a jestli teď, nebo raději ještě počkat. Děkuji

    Dobrý den, nepíšete sice, o jaký přesně problém se srdcem se jednalo, ale obecně je pro děti (i dospělé)...

    Více info


    Mám nárok na nějaký invalidní důchod a jak to podle vas se mnou vypadá.Jaký je váš názor?

    Dobrý den pane doktore, bolesti zad mám 20 let, nyní je mi 45 let a bolesti se zhoršily. Podle vyšetření rehabilitační lékařkou mám chton. polyetážový VAS, dominuje LS oblast s blokádami a irritací SI skl.bilat irritací pánev. svalů, thorakalgie na podkladě četných blokád žeber horních a středních. Dle...

    Popisujete situci, která běžně k nějakému stupni invalidity nevede.Bez znalosti symptomatologie a klinického...

    Více info


    Cena a zda je mozne tak ockovat

    Dobrý den , prosím mám půlročního chlapečka nar.10.9.2015 první očkování prevenar 13 má 16.12.2015 kuli hemangiomu a aplikace sirupu proplanolol a pote nemoci a horečkách se očkování prevenaru muselo odložit.naše paní dotorka řekla že očkování už hradit pojišťovna nebude nestihnem ho naockovat do 7 měsíce...

    Dobrý den, domnívám se, že za této situace by bylo možné využít tzv. schéma 2+1, i když 2. dávka by byla...

    Více info


    TBC očkovat či neočkovat?

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na váš nazor co se týka očkování dětí TBC. Je to nyní dobrovolné. Pediatrička mi řekla, ať jsem ráda, že se už neočkuje. Plicní doktor mi zase očkování doporučil. Chtěla bych vědět váš názor. Otázka je, zda se dá očkovat dítě kdykoliv - třeba v 10 letech, nebo jak je to tedy. Do kdy bych měla dítě doočkovat? Myslím si...

    Dobrý den, očkování proti tuberkulóze je stále povinné pro novorozence, kteří se nachází v riziku tuberkulózy. Míru rizika a tedy indikaci k očkování posuzuje lékař novorozeneckého oddělení. Vakcína proti TBC chrání spolehlivě malé děti před vážnými formami tuberkulózy. Její význam v ochraně před plicní TBC v dospělosti je malý. Vzhledem k vel...

    Více info


    Očkovat naráz klíšťovku a žloutenku?

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné devítileté dítě očkovat naráz proti klíšťové encefalitidě a žloutence typu A, nebo raději s nějakým odstupem a zda se proti klíšťovce musí již v měsíci květnu očkovat zrychleně? Děkuji za odpověď. ...

    Dobrý den, obě vakcíny jsou neživé a proto je v případě potřeby možné je očkovat simultánně do různých míst těla (levé a pravé rameno). Nicméně, pokud to není nutné (např. z důvodu rizikové zahraniční cesty) je lepší očkovat se standardním odstupem 14 dnů. Použití zrychleného schematu také spíš závisí na míře rizika. Tedy do jaké míry se ...

    Více info


    Do kdy se může očkovat 4. dávka hexavakcíny?

    Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na očkování. Moje nyní roční dcera právě prodělala neštovice, první výsev pupínků byl 21.3. a naše pediatrička nám odložila očkování - 4. dávku hexavakcíny na 24.4. Snažila jsem se s ní domluvit, zda by bylo možné očkování oddálit ještě třeba o měsíc, až bude mít...

    Dobrý den, pro očkování 4. dávky vakcín Infanrix hexa, či Hexacima ( záškrt, tetanus, černý kašel, dětská...

    Více info


    Může se očkovat Priorix u dítěte,pokud má Vitiligo?

    Dobrý den, chci se prosím zeptat, zda se může očkovat Priorix u dítěte,pokud má Vitiligo? Nemůže se nemoc více rozšířit, zhoršit, když se jedna o autoimunitní onemocnění, zánět kůže? Čas nás tlačí, v září má nastoupit dcerka do školky. Moc děkuji za Vaši odpověď. Doplnění informací: Doteď žádná léčba,jen...

    Milá maminko, u Vaší dcerky jde o 2 věci. Za prvé, je to opravdu vitiligo a pokud ano, o jakou formu...

    Více info


    Kdy očkovat proti chřipce

    Dobrý den, v minulosti jsem opakovaně dostávala injekčně imunoglobuliny (Subcuvia) od imunologa pro deficit buněčné imunity (zřejmě prý po prodělané EB viróze, jaterní testy však v pořádku). Po druhém těhotenství jsem je užívala opět - v průběhu půl roku 4 dávky. Zatím nebyly provedeny kontrolní odběry...

    Vážená paní, píšete, že jste imunoglobuliny dostávala na deficit buněčné imunity, domnívám se, že jste...

    Více info


  • Poradna na téma Očkovat, či neočkovat? Fakta vás možná přesvědčí

  • Zinnat a přebývající dávky - je to možné? A můžu pak dítě nechat očkovat prevenarem?



    Více info

    Očkovat proti chřipce při mononukleoze



    Více info

    Očkovat nebo ne?



    Více info

    Za jak dlouho je možno očkovat po operaci



    Více info

    Očkovat?



    Více info

    Čím a kdy očkovat dítě (5 měsíců) proti pneumokokům po operaci srdce? Synflorix, Prevenar?



    Více info

    Mám nárok na nějaký invalidní důchod a jak to podle vas se mnou vypadá.Jaký je váš názor?



    Více info

    Cena a zda je mozne tak ockovat



    Více info

2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín