• Ovulace při kojení - poradna, diagnózy

    Zde je poradna o tématu: Ovulace při kojení. Naleznete zde odpovědi doktorů, dotazy lidí a další info

  • Články na téma Ovulace při kojení

  • Problémy při kojení

    Je důležité dodržovat správnou techniku kojení a přisátí dítěte. V prvních dnech po narození nenechávejte dítě příliš dlouho… 

    Více info


    Kojení

    Kojení dětí je už od pradávna jedním z obecných rysů všech kultur, protože na něm záviselo samotné přežití narozeného dítěte.… 

    Více info


    Vitaminy v těhotenství a v období kojení

    Vitamíny a minerály jsou nezbytnou součástí potravy. Správné složení jídelníčku je jejich nejpřirozenějším zdrojem. Ale ne vždy… 

    Více info


    Po ukončení kojení dbejte na mléko a prebiotika

    Ukončení kojení je okamžikem zlomu ve výživě dítěte: na imunitu dítěte jsou kladeny stále vyšší nároky, ale rodiče od tohoto… 

    Více info


    Překážkou v kojení je hlavně stres a strach

    Díky mateřskému mléku dostane miminko potřebné živiny a protilátky, které potřebuje. Některé studie mluví o tom, že kojené děti… 

    Více info


    Tuky v těhotenství a období kojení

    Těhotenství klade mimořádné nároky na organismus ženy. Dodržování správné životosprávy snižuje riziko pozdějších zdravotních… 

    Více info


    Zánět prsu může zkomplikovat kojení

    V praxi se nejčastěji setkáváme se zánětem prsní žlázy vzniklém na základě nedostatečného vyprázdnění prsní žlázy po kojení nebo… 

    Více info


    Co možná (ne)víte o kojení?

    Kojení představuje nejpřirozenější způsob výživy dítěte. Má pozitivní přínosy nejen pro samotné miminko, ale také pro maminku.… 

    Více info


    Pomoc maminkám při kojení

    Naprostá většina českých maminek, které odcházejí z porodnic, své děti kojí. Podle odborníků by děti měly být plně kojeny do půl roku a částečně nejméně do dvou let života. Po příchodu domů však mají ženy mnohdy s kojením nejrůznější problémy a začnou dítě předčasně přikrmovat nebo je převedou na umělou výživu. Přitom mají řadu možností, jak získat potřebnou pomoc, aby nemusely s kojením přestat.

    Více info


    Když se kojení nedaří

    Některým maminkám se kojit nedaří – ať už proto, že počáteční potíže při kojení byly příliš velké a mamince se nedostalo vhodného doporučení, anebo proto, že maminka prostě kojit nechce. Nevůle ke kojení (ať už vědomá, nebo skrytá) se může projevit jako „záhadná zástava“ laktace, odmítání prsu dítětem, psychické vyčerpání matky… Vždycky, když se nám vkrádá do mysli nebo do úst odsudek vůči nekojící mamince, je potřeba si uvědomit, že kojení je právem, nikoli povinností matky.

    Více info


    Jak zaujmout správnou vzájemnou polohu při kojení

    Zvolte pro sebe i dítě pohodlnou pozici tak, abyste měla pocit klidu a pohody, žádné svalové napětí ani pocit strnulosti.

    Více info


    Kojení a léky, návykové látky a jedy

    Většina léků se dostává do mateřského mléka v minimálním množství. Pokud vám lékař předepíše nějaké léky, vždy mu oznamte, že kojíte. Lékař poté pro vás může vybrat z nabízených možností lék, který je pro dítě nejméně rizikový. Léky užívané kojící matkou se dělí do 3 skupin.

    Více info


  • Přehled Ovulace při kojení

  • Padání vlasů při kojení



    Více info

    Ovulace kalkulačka



    Více info

    Ovulace



    Více info

    Kojení



    Více info

    Antibiotika a kojení



    Více info

  • Příznaky Ovulace při kojení

  • bolest při kojení



    Více info

    Bolestivá ovulace



    Více info

    Bolest při kojení



    Více info

2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín