resekce hlavičky ii mtt - diagnóza, příznaky, léčbaNa této stránce naleznete veškeré informace o nemoci resekce hlavičky ii mtt. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí resekce hlavičky ii mtt. |
Zlomenina V.mtt a léčbaDobrý den, mám zlomeninu V. mtt tzv. Johnsovu zlomeninu a dali mi takovou polo sádru, śádra ze sporu a na lýtku, ze shora obvaz. Chápu na 1. Týden , kdyby noha otekla. Po týdnu kontrola, ale ponechána původní sádra. Po 14 dnech kontrola, polosádra už na patě rozmělněná, výstelka už vymačkaná, ceklově...Dobrý večer, děkuji za Váš dotaz. Je dost dobře možné, že by Vám lépe posloužila správně vybraná ortéza,... Více info |
Abrupce apofýzy baze V.MTTDobrý den, syn 11 let si při skákání na trampolíně zvrtnul nohu,špatně doskočil a stěžoval si na bolest malíčku a celé malíkové strany. Do rána hematom pos malíčkem a prsteníčkem plus otok malíčku a oblasti cca 5 cm okolo. Lékařem řešeno náplasťovou fixaci,po týdnu kontrola s popisem RTG,lékař naznal,že...Dobrý den, možné to je. Pokud máte pochybnosti, zda je to popis jiného snímku, určitě bych snímek... Více info |
Fraktura diaphyseos MTT III. pedis l. sin sine disl.Dobry den, vcera mi byla diagnostikovana fraktura diaphyseos MTT III. pedis l. sin sine disl. Na nohu nemohu doslapnout a je otekla( jiz tyden od urazu). Byl mi na ctyri tydny napsan zinkoklih a pote opet kontrola na chirurgii. Je tato lecba v poradku. DekujiDobrý den. Otok bude trvat 4- 6 týdnů. Pokud je zlomenina bez posunutí je možno léčit obvazem bez došlapu... Více info |
Ďůlek na straně hlavičkyDobry den, mam 5-timesicniho chlapecka a vcera jsem si vsimla tohohle dulku na strane hlavicky, kterou ma odmala mirne slehlou. Volala jsem nasi doktorce, ta rekla, ze nic, ze to mohou byt svy.. Co myslite, co by to mohlo byt? Mam s nim zajet k doktorovi? Velice dekuji!Dobrý den, je to tak, jak řekla Vaše dětská lékařka při konzultaci. Lebka dítěte je velice plastická,... Více info |
Abrupce hlavičky záprstní kostiDobrý den, poranil jsem si při pádu z kola pravou ruku a lékař (nutno podotknout, že na urgentním příjmu velmi sympatický) mi ji dal do dlahy. V lékařské zprávě je napsané “RTG p. ruky - abrupce z hlavičky III. MTC, bdf”. Vážený pane doktore, můžete mi, prosím, tohle vysvětlit? Je to závažné? Jak by...Dobrý den. Abrupce znamená naštípnutí či prasknutí kosti bez posunutí. V této oblasti poměrně vzácný... Více info |
Údery hlavičky u synaDobrý den, mám 14-ti měsíčního syna, který se před pár měsíci začal z ničeho nic mlátit do hlavičky. Nejprve to bylo jen dlaněmi a nijak výrazně. Postupem času to však došlo tak daleko, že nyní si kleká a bouchá hlavičkou do země, nebo vestoje do zdi, případně mlátí hlavičkou o stůl a ostatní plochy....Dobrý den, opravdu se může jednat o přechodnou záležitost. Dítě si samo jistě neublíží tak,aby se ohrozilo... Více info |
Resekce žaludku, odstranění části žaludkuResekce žaludku je operační výkon, při němž je odstraněna část či celý žaludek. K tomuto zákroku vede více příčin. Nejčastěji se jedná o nádorové onemocnění žaludku...Více info |
Resekce jaterResekce jater je chirurgický zákrok, při němž se odstraní část jater. Játra jsou parenchymatózní orgán nacházející se v pravém podžebří, váží asi 1500 gramů. Zastávají v těle...Více info |
Kojící pacientka a resekce zubuDobry den, bohuzel musim podstoupit resekci zubu. (silny zanet) Chci se zeptat konkretne, kterou lokalni anestezii mohu jako kojici matka. Po zakroku budu muset uzivat take antibiotika. Jsem alergicka na penicilin. Ktere antibiotika mohu pri kojeni? Dekuji za odpoved.Dobrý večer. S anestezií by neměl být problém. Já osobně ale přesto dávám těhotným a kojícím čistý Mepivastesin.... Více info |
Resekce zubu ?Dobrý den, Potřebovala bych poradit, protože moje zubní lékařka má dovolenou. Před asi 3 týdny mi natekla dáseň mezi horní 2 a 3. Začala mě také na dotek bolet kost nad dásní až k nosu. K lékařce jsem šla po týdnu (měla dovolenou). Vyčistila mi dáseň a udělala snímek s tím, abych přišla příští den....Dobrý den, reakce bývá nutná tehdy, pokud je pod hrotem kořenu chronické zánětlivé ložisko, které nelze... Více info |