retinopatie punctata - diagnóza, příznaky, léčbaNa této stránce naleznete veškeré informace o nemoci retinopatie punctata. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí retinopatie punctata. |
Diabetická retinopatieJednou z komplikací cukrovky jej postižení sítnice. Právě diabetická retinopatie je jednou z hlavních příčin oslepnutí ve vyspělých…Více info |
Šeroslepost a diabetická retinopatieDobrý den, je mi 42 let a v roce 1994 mi byla zjištěna Retinopatia pigmentosa hereditaria bilaterální, šeroslepost a oboustranné koncentrické zúžení zorného pole (5-70 stupňů od centra). V současné době mám pouze centrální vidění, přičemž oční nerv je zcela zachován (počínající šedý zákal). Můj dotaz spočívá v tom, zda moje diagnoza má stejný průb...Dobry den Marcelo, toto onemocneni postihuje fotoreceptory na sitnici oka, u kterych vyvola smrt apoptozou bunky. Cevy v tele zustavaji intaktni. Toto se ale nedeje u diabetu, kde jsou postizeny i cevy tela. S pozdravem. ... Více info |
Léčba diabetické retinopatieDobrý den, chci se jen zeptat, léčím se s diabetickou retinopatií. Absolovvoval jsem jjiž několik sezení na laseru a nyné jsem dosáhl požadovaných hodnot pojišťovnou pro léčbu injekcemi a nyní čekám na pozvánku. Jak prosím probíhá tato léčba a je u ni nutná hospitalizace v nemocnici? Na posledním sezení nebyla má ošetřující lékařka, ale jen zástup a nebyl ča...Dobrý den, léčba je ambulantní, do oka se pouze píchne injekce a odcházíte domů. Dle léčebného protokolu je nutno tuto injekci s cca měsíčním odstupem několikrát zopakovat. Zpravidla do 3 dnů po každé injekci je kontrola u Vašeho očního lékaře, zda v oku nestoupl tlak nebo není zánět. S několikatýdenním odstupem probíhá podrobnější kontrolní vyšetř... Více info |
Léčba diabetické retinopatieDobrý den, chci se jen zeptat, léčím se s diabetickou retinopatií. Absolovvoval jsem jjiž několik sezení na laseru a nyné jsem dosáhl požadovaných hodnot pojišťovnou pro léčbu injekcemi a nyní čekám na pozvánku. Jak prosím probíhá tato léčba a je u ni nutná hospitalizace v nemocnici? Na posledním sezení nebyla má ošetřující lékařka, ale jen zástup a nebyl ča...Dobrý den, léčba je ambulantní, do oka se pouze píchne injekce a odcházíte domů. Dle léčebného protokolu je nutno tuto injekci s cca měsíčním odstupem několikrát zopakovat. Zpravidla do 3 dnů po každé injekci je kontrola u Vašeho očního lékaře, zda v oku nestoupl tlak nebo není zánět. S několikatýdenním odstupem probíhá podrobnější kontrolní vyšetř... Více info |
Léčba retinopatieDobrý den, je mi 65 let a zhoršuje se mi zrak. Mám diabetes II. stupně zjištěný roku 2004. Beru tablety na vyšší tlak a diabetes. Poslední kontrola v diaporadně 14.8.2014 - tlak krve 150/65, glykémie 3,3, HbA 46. Kontrola očního pozadí 25.9.2014 = retinopathia diab. nonprolif lovis. St. p. oklusi větve v. centralis retina o.sin. Kontrola za rok. Asi před 6 lety mi zjisti...Dobrý den paní Grišajevová, co se týče oné trombózy, ta to je nevratný stav. Část sítnice, která nebyla prokrvovaná je již trvale poškozená a současná medicína neumí činnost buněk obnovit. V případě tohoto stupně diabetické retinopatie je jediné doporučení, a to správná úprava glykémie…adekvátně nízké a nekolísavé hodnoty glykémie! Když nebude... Více info |
Léčba diabetické retinopatieDobrý den, chci se jen zeptat, léčím se s diabetickou retinopatií. Absolovvoval jsem jjiž několik sezení na laseru a nyné jsem dosáhl požadovaných hodnot pojišťovnou pro léčbu injekcemi a nyní čekám na pozvánku. Jak prosím probíhá tato léčba a je u ni nutná hospitalizace v nemocnici? Na posledním sezení nebyla má ošetřující lékařka, ale jen zástup a nebyl ča...Dobrý den, léčba je ambulantní, do oka se pouze píchne injekce a odcházíte domů. Dle léčebného protokolu je nutno tuto injekci s cca měsíčním odstupem několikrát zopakovat. Zpravidla do 3 dnů po každé injekci je kontrola u Vašeho očního lékaře, zda v oku nestoupl tlak nebo není zánět. S několikatýdenním odstupem probíhá podrobnější kontrolní vyšetř... Více info |
Léčba diabetické retinopatieDobrý den, chci se jen zeptat, léčím se s diabetickou retinopatií. Absolovvoval jsem jjiž několik sezení na laseru a nyné jsem dosáhl požadovaných hodnot pojišťovnou pro léčbu injekcemi a nyní čekám na pozvánku. Jak prosím probíhá tato léčba a je u ni nutná hospitalizace v nemocnici? Na posledním sezení nebyla má ošetřující lékařka, ale jen zástup a nebyl ča...Dobrý den, léčba je ambulantní, do oka se pouze píchne injekce a odcházíte domů. Dle léčebného protokolu je nutno tuto injekci s cca měsíčním odstupem několikrát zopakovat. Zpravidla do 3 dnů po každé injekci je kontrola u Vašeho očního lékaře, zda v oku nestoupl tlak nebo není zánět. S několikatýdenním odstupem probíhá podrobnější kontrolní vyšetř... Více info |
Diabetická retinopatie - laserDobrý den, neteři (27 let) byla zjištěna diabetická retinopatie v počátečním stadiu. Diabetes prvního typu má od 2 let. Četl jsem, že je možné problém řešit laserem. V jakém stadiu je vhodné laser použít a kde je možné zákrok podstoupit? Pokud zákrok nehradí VZP, kolik přibližně stojí? Za odpověď předem děkuji. ...Dobrý den, v tomto stádiu se doporučuje pouze správná kompenzace diabetu a observace stavu sítnice v pravidelných intervalech. Laserová fotokoagulace sítnice se provádí od pokročilého stádia neproliferativní diabetické retinopatii a pak u proliferativního stádia. V počátečním stádiu není provedení nutné a a ani vhodné. Zákrok provádí praktiky každá sít... Více info |
Léčba diabetické retinopatieDobrý den, chci se jen zeptat, léčím se s diabetickou retinopatií. Absolovvoval jsem jjiž několik sezení na laseru a nyné jsem dosáhl požadovaných hodnot pojišťovnou pro léčbu injekcemi a nyní čekám na pozvánku. Jak prosím probíhá tato léčba a je u ni nutná hospitalizace v nemocnici? Na posledním sezení nebyla má ošetřující lékařka, ale jen zástup a nebyl ča...Dobrý den, léčba je ambulantní, do oka se pouze píchne injekce a odcházíte domů. Dle léčebného protokolu je nutno tuto injekci s cca měsíčním odstupem několikrát zopakovat. Zpravidla do 3 dnů po každé injekci je kontrola u Vašeho očního lékaře, zda v oku nestoupl tlak nebo není zánět. S několikatýdenním odstupem probíhá podrobnější kontrolní vyšetř... Více info |
Diabetická retinopatieDobrý den, zhruba před rokem mi byla diagnostikována diabetická nonproliferativní retinopatie obou očí a počínající katarakta obou očí. Dotaz zní, existuje nějaká léčba pokud je to zatím v začátku? Odpověď od mé lékařky byla - pouze dobře korigovaný diabetes (32 let na inzulínu). Děkuji za odpověď ...Dobrý den, diabetická retinopatie se léčí (laserovým ošetřením sítnice) až od určitého stadia, v počátcích by léčba nadělala víc škody než užitku. Takže zatím pro Vás platí jen důkladná kompenzace diabetu. Každopádně 32 let diabetu na inzulinu a až doposud bez očních komplikací Vám dává velmi dobrou šanci, že změny na sítnici budou progredovat ... Více info |