• srostlé malé pysky k velkým pyskům u miminka - diagnóza, příznaky, léčba

    Na této stránce naleznete veškeré informace o nemoci srostlé malé pysky k velkým pyskům u miminka. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí srostlé malé pysky k velkým pyskům u miminka.

  • Články na téma nemoci srostlé malé pysky k velkým pyskům u miminka

  • Zánět prsních žláz u miminka

    U mé osmiměsíční holčičky byl zjištěn zánět prsních žláz. Jsem z toho dost vyděšená, zvláště poté, co mně doktorka… 

    Více info


    Sledování televize je pro malé děti překážkou v rozvoji

    Až 40 procent dvouletých dětí ve Spojených státech sleduje televizi nejméně tři hodiny denně. Stejný čas tráví před televizní obrazovkou 25 procent tříletých dětí. Vyplývá to ze studie, kterou v pondělí zveřejnili vědci z dětské kliniky v americkém Cincinnati.

    Více info


    Malé děti mají lepší paměť než jejich rodiče

    Až si nebudete moct na něco vzpomenout a vaše děti vám budou napovídat, měli byste jim uvěřit. Podle amerických vědců zřejmě mají malé děti mnohem lepší paměť než jejich rodiče. Pětileté dítě tak v rozpoznávacím paměťovém testu s přehledem předčí většinu dospělých. Vysvětlení je přitom nasnadě. Dospělí toho vědí příliš mnoho.

    Více info


    Lékaři určili, kdy zachraňovat miminka

    Čeští lékaři se podle Mladé fronty Dnes (MfD) po dlouhé diskusi dohodli na tom, ve kterém týdnu budou zachraňovat nedonošené děti za každou cenu stejně tak, jako by zachraňovali miminka narozená v termínu nebo dospělého člověka. Pokud předčasně narozené dítě nejeví známky života, budou ho lékaři oživovat od 25. týdne, píše dnes deník.

    Více info


    Odborníci: I malé množství alkoholu v těhotenství poškozuje plod

    I malé množství alkoholu v těhotenství může podle odborníků poškodit plod. Přes placentu se alkohol dostává přímo k tkáním a orgánům plodu, po dvou hodinách od napití je koncentrace alkoholu v krvi plodu dokonce vyšší než u matky. Takzvaný fetální alkoholový syndrom (FAS) připadá na jedno ze 750 narozených dětí, u alkoholiček se ale vyskytuje až u třetiny novorozeňat. Informoval o tom odborný časopis Sestra.

    Více info


    Smrtí nebo ochrnutím miminka skončí za rok pět až šest domácích porodů

    Několik set žen se podle odhadu Hnutí za aktivní mateřství v Česku ročně rozhodne rodit doma. Přesná statistika neexistuje. Evidenci si sice dělají asistentky u domácích porodů, ty se však o většině žen rodících doma patrně vůbec nedozví, řekla ČTK Ludmila Olšáková z hnutí. Nešťastně - smrtí nebo ochrnutím miminka - skončí za rok pět až šest domácích porodů. Jeden komplikovaný domácí porod se odehrál nedávno na Brněnsku. Novorozená holčička po něm byla převezena do porodnice na Obilním trhu v Brně a nyní zde bojuje o život.

    Více info


    Miminka a termoregulace

    Léto spolu s příjemným počasím přináší i vyšší porodnost než v ostatních měsících. Z výzkumu vyplývá, že se rodí více chlapců než děvčat, a to nejvíce maminkám od 29 do 30 let. Teplé dny s sebou však přináší i riziko přehřátí, neboť miminka ještě nemají vyvinutou správnou termoregulaci a špatně se vyrovnávají s vysokými nebo naopak i s nízkými teplotami.

    Více info


    Potraviny nevhodné pro malé děti

    Přibližně mezi 5. a 7. měsícem života začnou rodiče dítě přikrmovat první lžící kaše. Výživa dítěte se tím enormně rozšíří. Již nedostává potřebné živiny pouze z mateřského mléka. Ale ne všechny potraviny jsou pro děti v tomto věku vhodné. Následující potraviny byste měli raději z jídelníčku dítěte do jednoho roka vynechat.

    Více info


    Vývoj plodu může ovlivnit i malé množství alkoholu

    Alkohol vypitý matkou během těhotenství může způsobit takzvaný fetální alkoholový syndrom (FAS)."Hlavními příznaky fetálního alkoholového syndromu jsou zpomalený vývoj plodu, podvýživa, nevyvinutá hlava a mozek, poškozený zrak i sluch a různé tělesné odchylky. Už po narození se u těchto dětí projevuje slabý sací reflex, alkoholové abstinenční příznaky, dráždivost a poruchy spánku," uvedl v tiskové zprávě gynekolog Jaroslav Hinšt.

    Více info


    Projek Malé mimi pro rodiny s předčasně narozenými dětmi

    Nový zlínský projekt Malé mimi chce zlepšit podmínky rodin s předčasně narozenými dětmi. Jeho cílem je získat peníze na rekonstrukci pokojů ve zlínské porodnici, ve kterých by mohli být rodiče se svými předčasně narozenými dětmi v co nejužším kontaktu. Časný a častý kontakt rodičů s takovým dítětem je velmi důležitý, individualizovaná péče má vliv na fyzický i psychický vývoj dětí.

    Více info


    Naučte malé děti padat, předejdete tak úrazům

    Často se říká, že některé dítě umí padat, a jiné ne. Je toto ?umění? možné ovlivnit a bezpečné pády nacvičit? Určitě ano, a je dobré začít s tím co nejdříve.

    Více info


    Ječné zrno - malé, ale nepříjemné onemocnění

    Ječné zrno (hordeolum) vzniká ucpáním povrchové mazové žlázky na okraji horního či dolního očního víčka. Ucpáním žlázky… 

    Více info


    Chřipka nejvíce ohrožovala malé děti

    Chřipková sezona 2007/2008 byla v České republice na chřipku relativně chudá. Pro celou ČR souhrnný počet případů akutních onemocnění...

    Více info


    K nákaze zdravotníků žloutenkou stačí malé poranění

    Žloutenka je druhou nejčastější nákazou u zdravotnického personálu v České republice.

    Více info


    Plodová voda prozradí genetickou vadu miminka

    V těhotenství se nastávající maminka spolu s nenarozeným miminkem ocitají pod bedlivým dohledem lékařů. V některých případech...

    Více info


    Dítě může být malé kvůli špatné funkci ledvin

    Chronické renální selhání je onemocnění ledvin, při kterém mají tyto orgány sníženou schopnost vylučovat moč. Kvůli tomu se v...

    Více info


  • Přehled nemoci srostlé malé pysky k velkým pyskům u miminka

  • Stydké pysky nemoci



    Více info

    Malé červené tečky na kůži



    Více info

  • Příznaky nemoci srostlé malé pysky k velkým pyskům u miminka

  • malé menstruační krvácení



    Více info

    Malé menstruační krvácení



    Více info

2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín