struma nodoza - diagnóza, příznaky, léčbaNa této stránce naleznete veškeré informace o nemoci struma nodoza. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí struma nodoza. |
Víceuzlová strumaDobrý den, prosím Vás o Váš názor odborníků. Manželka, 22let. Dva měsíce má na pravé straně krku viditelné zvětšení štítné žlázy. Byla u obvodní lékařky a dále na sono, výsledky ze sono jsou: Struma nodosa s výraznější vaskularizací. Pravý lalok 26x28x55, levý lalok 31x23x54. Isthmus šíře 7mm, vlevo...Dobrý den, děkuji za dotaz, podle popisu se u Vaší manželky jedná o uzlovovou strumu (zvětšení štítné... Více info |
StrumaDobry den zadne potize nemam krev v poradku objednali me az na cervenec do poradny PROSIM CO TO ZNAMENA ZA VYSLEDEK TOHO ULTRAZVUKU DEKUJI USG stitne zlazy stitna zlaza je zvetsena s difusne hrubsi echostrukturou str.stupne do obou laloku se promitaji vicecetne izo az hypoechogenni hrubsi uzly o prumeru...Dobrý den paní Dagmar, dle popisu se jedná o zvětšení štítné žlázy s uzlovou přestavbou, která se nachází... Více info |
Struma- operovat či nikoliv?Dobrý den, chtěla bych poradit, zda je nutná operace štítné žlázy nebo podstoupení dalších vyšetření kromě USG. USG štítnice: zvětšená, přiměřeně echogenní, homogení, lehce výraznější vaskularizace, isthmus 8 mm, pr.lalok 32x33x80 mm, levý 23x25x58 mm - 17,5 ml - progrese velikosti. Lab. hodnoty:...Dobrý den paní Kristino, souhlasím s kolegyněmi. Pokud na sonografii jsou známky uzlovatění, štítná žláza... Více info |
Juvenilní eutyreózní strumaDobrý den, dnes jsem byl v endokrinologické ambulanci po 4 letech (u nového lékaře). 4 roky jsem štítnou žlázu neléčil. Pocitově se mi "příznaky" ŠŽ zhoršily. Cítím se více unavený, střes rukou je silnější, občasné bušení srdce. Poslední rok mě také trápí pokles libida, tak jsem si myslel, že mi dnes...Dobrý den, dle zprávy opravdu vše zcela v normě. S největší pravděpodobností Vaše obtíže se štítnou žlázou... Více info |
StrumaDobry den. Mam hashimoto a vysledky stitnej zlazy som mala pred tromi mesiacmi Tsh1.8 pri davke 88. Pani dr mi zmenila davku na 75 a po troch mesiacoch mam vysledky TSH 3,4. Pani dr mi ft 3 a ft4 nevzala. Nieje to na hranici a vysoky skok? Osobne sa pytam preto lebo od kedy mam nizsiu davku mam velmi...Dobrý den paní Henrieto. Myslím že obě dávky léků a oba výsledky jsou zcela v pořádku. Nicméně u žen... Více info |
StrumaStrumou označujeme jakékoli zvětšení štítné žlázy bez ohledu na to, zde je provázeno sníženou či zvýšenou funkcí a produkcí hormonů. Strumy můžeme dělit dle jejich funkce: Struma s normální funkcí štítné...Více info |
Nodózní strumaNodózní struma se vyznačuje pevnými nebo tekutými uzlíky, které mají podobu hrudek, které se tvoří v štítné žláze. Většina těchto uzlů nic vážného nepředstavuje...Více info |
Hashimotova strumaDobry den, Chcela by som sa informovat o hashimotovi a tehotenstve. Mam zistenu uz niekolko rokov hypofunkciu stitnej zlazy (hashimoto) s tym ze moje hladiny hormonov su v norme. TSH je 2.49 a free T4 je 1.64 cize neberiem ziadne tabletky. Uz som bola dvakrat tehotna a potratila som v oboch pripadoch...Dobrý den, nyní budete brát 25ug. Zda se navyšuje po zjištění těhotenství závisí na aktuálních výsledcích.... Více info |
StrumaVíce info |
Struma nodosaVíce info |
| |
Fitness Doktoři Životní styl Strava, doplńky Zdraví, věda |