• Syfiliticky vred nebo ne plne vytvoreny bedar? - poradna, diagnózy

    Zde je poradna o tématu: Syfiliticky vred nebo ne plne vytvoreny bedar?. Naleznete zde odpovědi doktorů, dotazy lidí a další info

  • Články na téma Syfiliticky vred nebo ne plne vytvoreny bedar?

  • Děti by měly být prvního půl roku plně kojeny

    Světová zdravotnická organizace doporučuje, aby matky děti první půlrok plně kojily. Kojení by mělo pokračovat při postupném zavádění nemléčných příkrmů až do dvou let věku dítěte. V České republice je v porodnicích plně kojeno 90 procent novorozenců a přes pět procent miminek je přikrmováno. Po šesti měsících dostává mateřské mléko pouze pětina dětí. Novinářům to řekla primářka novorozeneckého oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice Magdalena Paulová.

    Více info


    Vřed na genitálu - podezření na syfilis

    Skandál s propuknutím syfilidy mezi českými pornoherci máme ještě v čerstvé paměti. Toto onemocnění se ale bohužel nevyhýbá ani "amatérům". S podzimem zaznamenaly lékařské laboratoře zvýšený výskyt této nebezpečné nemoci mezi běžnými občany. Neléčená syfilida přitom může končit nevratným těžkým poškozením nervového a kardiovaskulárního systému. Přenos nastává téměř výhradně pohlavním stykem s infikovaným partnerem. Je proto pravděpodobné, že zvýšený počet pozitivních testů na tuto nemoc mají na svědomí letní náhodné známosti.

    Více info


    Peptický vřed žaludku a dvanáctníku

    Žaludeční vředy jsou v dnešní době onemocněním poměrně častým. Trpí jimi 5-10% obyvatelstva a to není málo. Prožíváte často stresové...

    Více info


    Díky klíštěti můžete mít vřed i ochrnout

    To, že nám klíšťata sají krev, je sice nepříjemné, ale není to ještě to nejhorší. Mnohem nebezpečnější než samotné klíště jsou...

    Více info


    Dokáže léčba plně nahradit přirozený růstový hormon?

    Umělá náhrada růstového hormonu podávaná v injekcích umožnila desetitisícům dětí dosáhnout normálního vzrůstu.

    Více info


    Lesy už jsou opět plné nakažených klíšťat, platí na ně očkování

    Očkování proti klíšťové encefalitidě je velmi účinné a plná obranyschopnost při něm nastupuje rychle, můžeme se nechat očkovat...

    Více info


    Dopřejte si flavonoidy pro zdraví: citrusy jsou jich plné!

    Flavonoidy, bioflavonoidy, někdy také označované jako vitamin P, jsou velkou skupinou látek obsažených v rostlinách. Kromě...

    Více info


    Rizika potápění aneb hlubiny plné nebezpečí

    Vodní hladina představuje hranici dvou rozdílných světů. Modré ticho moří a oceánů nabízí návštěvníkům poklidnou atmosféru spojenou...

    Více info


    Vánoce a silvestr jsou plné nástrah. Vyhněte se úrazům a nehodám!

    Rybí kůstka v krku je minulost. Vánoční svátky a novoroční oslavy teď komplikují spíše žlučníkové záchvaty a pády všeho druhu....

    Více info


    Podzim v plné síle aneb aby vás chřipka neskolila

    Chřipka a nemoci z nachlazení jsou sezónním strašákem. S příchodem podzimu se zvyšuje nemocnost dospělých i dětí a bacily číhají na… 

    Více info


    Novinka v úhradě očkování proti chřipce – tetravalentní vakcína je nyní plně hrazená

    Letošní sezóna je v oblasti prevence chřipky výjimečná v tom, že se v České republice vůbec poprvé očkuje tetravalentní vakcínou. Na… 

    Více info


    Plně tekutá, nebo míchaná? I forma vakcíny může mít vliv na bezpečnost

    Očkování chrání naše nejmenší před nejednou smrtelnou chorobou. Proto se ve stanovenou dobu vydá každé miminko, nejčastěji v kočárku...

    Více info


    Jak na kopřivku? Zevnitř, nebo zvenku?

    Kopřivka patří mezi nejčastější kožní onemocnění, postihuje děti i dospělé, ženy dokonce dvakrát častěji než muže a svou svědivostí...

    Více info


    Léčba roztroušené sklerózy: injekce, nebo tablety?

    Farmaceutické firmy se snaží vyvíjet přípravky, které by pacientům s roztroušenou sklerózou pomohly zmírnit nepříjemné doprovodné...

    Více info


    Máte vysoký krevní tlak nebo cukrovku? Dejte si pozor na ledviny!

    Lidstvo trpí řadou tzv. civilizačních nemocí, které přicházejí v důsledku nezdravého životního stylu – málo se hýbeme, jíme… 

    Více info


    Peptický vřed

    Peptický vřed vzniká následkem překyselení žaludku při zvýšené produkci žaludeční kyseliny. Chlorovodíková kyselina narušuje vnitřní vrstvu žaludku. Příčinou bývá nadměrná konzumace těžkých či kořeněných jídel, kouření, užívání drog, alkoholu, kofeinu, stres, žaludeční infekce a některá onemocnění. Konzumace banánů a zelí může přispět k vyhojení vředů.

    Více info


    Bércový vřed

    Co to je? Bércovým vředem nazýváme delší dobu se nehojící ránu dolní končetiny, od kolena níže. Vzniká většinou po menším,… 

    Více info


    Bércový vřed - závažný terapeutický problém

    Defekty na dolních končetinách, tzv. bércové vředy, zasahují do mnoha lékařských oborů a vyznačují se sociálním a ekonomickým… 

    Více info


    Je lepší černý nebo zelený čaj?

    Myslíte si, že je lepší zelený nebo černý čaj? A ve kterém z nich je více kofeinu? A je tam vůbec kofein nebo jen tein? Používá se černý čaj jako hubnoucí kůra? To vše se dozvíte v našem článku, který vám odhalí tajemství...

    Více info


    Bolavá ústa - jsou to afty, koutek nebo opar?

    Nepříjemné onemocnění dutiny ústní potkalo už většinu lidí. Ať už trpíte na opary nebo afty moc dobře víte, že toto onemocnění je velice bolestivé, nepříjemné a co se týče oparů i esteticky nehezké. Afty Nejčastější...

    Více info


    Astma nebo zánět průdušek? Jak poznat rozdíl?

    Přestože mají obě diagnózy podobné příznaky, jejich průběh, následky i povaha jsou podstatně odlišné. Rozpoznání nemoci v raném… 

    Více info


    Každého z nás někdy bolí záda nebo klouby

    Bolest zad a kloubů potkává občas každého z nás.  

    Více info


    Alzheimerova choroba - paměť posílí pravidelný trénink nebo bylinky

    Alzheimerova choroba postihuje stále častěji i mladší Čechy. Nejvíce jí podle údajů Alzheimercentra trpí lidé ve věku 80 až 89 let,… 

    Více info


    Peptický vřed žaludku a dvanácterníku

    Peptický vřed znamená defekt ve sliznici žaludku či dvanácterníku, na jehož vzniku se uplatňuje žaludeční kyselina chlorovodíková a snížené obranné schopnosti sliznice. Přispívají k němu dědičné a psychické vlivy. Odhaduje se, že peptickým vředem onemocní v průběhu života 5-10 % české populace.

    Více info


    Nachlazení nebo alergie?

    Nachlazení je infekce způsobena virem. Alergie jsou reakce imunitního systému na cizí látky, jako je pyl, zvířecí chlupy nebo prach.… 

    Více info


    Zlobivé nebo nemocné děti?

    O hyperaktivitě se v souvislosti s dětmi, které zlobí a jsou nepozorné víc než jejich vrstevníci, hovoří déle než sto let. 

    Více info


    Nová metoda léčby Alzheimerovy choroby plně obnovila paměťové funkce

    Australští vědci přišli s neinvazivní ultrazvukovou technologií, která vyčistí mozek od neurotoxických amyloidových plaků - struktur, které jsou zodpovědné za ztrátu paměti a poklesu kognitivních funkcí u pacientů s Alzheimerovou chorobou.

    Více info


    Zázračný domácí recept vytvořený kardiologem může léčit srdce a chránit před rakovinou

    Kardiolog vymyslel tento recept, aby pomoch léčit své pacienty. Tato receptura čistí žíly, pomáhá srdci, zvyšuje odolnost vůči infekci, detoxikuje játra, působí proti srdečnímu selhání, a je považován za pomoc v boji proti progresi nebezpečných onemocnění.

    Více info


    Jste typ jablka nebo hrušky?

    Pro posouzení zdravotních rizik nadváhy je velmi důležité rozložení tuku v těle (distribuce tuku). Již mnoho let je obecně známo, že rozložení tuku zvyšuje možnost výskytu některých onemocnění (například cukrovky či onemocnění srdce). Principiálně lze rozložení tuku v těle rozdělit na dva typy: typ jablka a typ hrušky.

    Více info


    Přílohy v dietě: jíst nebo vynechat?

    Přílohy v redukční dietě jsou předmětem dlouhých diskuzí. Jedni radí úplně vynechat, protože tak snížíme příjem sacharidů v období hubnutí. Druzí oponují, že absence příloh nemá smysl a vede jen ke krátkodobému výsledku a návratu váhy zpět po zařazení příloh do jídelníčku. Oba přístupy mají pravdivé argumenty, nejlepší je jako obvykle zlatá střední cesta.

    Více info


    Jste kulička, hruška nebo véčko? Zhubnout můžete vždy!

    Genetika ovlivňuje tvar našeho těla více než z padesáti procent a geneticky determinováno je i rozložení tuku v něm. Poměr pasu a boků z jedné poloviny, obvod samotného pasu pak dokonce ze dvou třetin. Jinými slovy to, jakou máme postavu, si vybrat nemůžeme, s jednotlivými typy je ale možné pracovat, tvarovat je a efektivně hubnout.

    Více info


    Homeopatie-šarlatánství nebo spolehlivá léčebná metoda?

    Pro mnoho lidí představuje homeopatie obor, ve kterém se realizují pouze léčitelé a podvodníci. Pravdou však je, že se jedná o specifickou, přesto velice účinnou a k tělu šetrnou léčebnou metodu vycházející z klinických základů. Má přesně stanovená pravidla a do své praxe ji každodenně zařazuje více než čtvrt milionu lékařů z celého světa. Výroba homeopatických léčiv navíc podléhá přísným kontrolám, tudíž si můžete být zcela jisti, že o vaše zdraví bude kvalitně postaráno.

    Více info


  • Dotazy na téma Syfiliticky vred nebo ne plne vytvoreny bedar?

  • Vypadá to jako beďar

    Dobrý den,chtěl bych se zeptat,na penisu se mi asi třikrát za život objevily tzv. beďary,je možné že jsou to opravdu jen beďary,třeba od potu,hodně se potím,většinou je vymáčknu a jde z toho ten bílý hnis,a vždycky to zmizí.Děkuji

    Dobrý den, Petře. Vypadá to jako beďar, lze to vymáčknout jako beďar a pak to zmizí jako beďar? Možná...

    Více info


    Pupínek s bílou tečkou vypadající jako beďar

    Dobrý den. Paní doktorko udělal se mi na rtu u pravého koutku pupínek s bílou tečkou uvnitř vypadající jako uhr. Šlo by to vymáčknout ale raději to mačkat nebudu. Co by to mohlo být? Opar nebo něco jiného?

    Takto po internetu bez možnosti vyšetření není možné o diagnóze spekulovat - navštivte prosím kožního...

    Více info


    Syfiliticky vred

    Dobry den, lecim syfilis v prvnim stadiu. Na penisu v tesne blizkosti uzdicky jsem mel bolestivy vridek, ktery se zhojil, uzdicka vsak zustala bolestiva, v miste upnuti k zaludu je jakysi uzlik uvnitr pod kuzi, ktery na omak nebo pri pretahovani predkozky boli bodavou bolesti. Normalne nic necitim, je...

    dobrý den, bolest by měla ustoupit po léčbě a penis by se měl vyhojit. Co se týče přenosu, může být přenašeč....

    Více info


  • Přehled Syfiliticky vred nebo ne plne vytvoreny bedar?

  • Měkký vřed



    Více info

    Vřed na penisu



    Více info

    Vřed na konečníku



    Více info

    Vřed na genitáliích



    Více info

    Vřed na dvanácterníku



    Více info

    Vřed



    Více info

    Syfilis vřed



    Více info

    Peptický vřed



    Více info

    Dvanácterníkový vřed



    Více info

    Bércový vřed



    Více info

  • Příznaky Syfiliticky vred nebo ne plne vytvoreny bedar?

  • vřed



    Více info

    tvrdý vřed



    Více info

    Vřed



    Více info

    Tvrdý vřed



    Více info

    Nebolestivý tvrdý vřed



    Více info

2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín