Těhotenské odběry - poradna, diagnózyZde je poradna o tématu: Těhotenské odběry. Naleznete zde odpovědi doktorů, dotazy lidí a další info |
Jak se zjišťuje přítomnost těhotenské cukrovky?Těhotenská cukrovka vzniká poprvé v průběhu těhotenství. Nejčastěji se objevuje kolem 26. až 28. týdne těhotenství, kdy vlivem…Více info |
Jak v klidu zvládnout odběry krve u dětí i bez příslibu zmrzlinyPláč a mnohdy až hysterické scény dětí před odběry krve a při nich jsou pro většinu rodičů noční můrou. Často si proto kladou...Více info |
Těhotenské hormony – naděje pro pacienty s roztroušenou sklerózouVědcům už několik let dělá těžkou hlavu poměrně delší dobu známý fakt, že u pacientek s roztroušenou sklerózou (RS) dochází v...Více info |
Těhotenské odběryDobrý den, na příští týden jsem objednaná na těhotenské odběry. Prosím můžete mi o tom napsat více. Zarazilo mě, že jsem objednaná až na 14:40 - musí být odběry na lačno, když jde o odběr krve. Zarazila mne ta hodina.... Moc děkujiDobrý den, odběry nemusí být nalačno. Více info |
Inzulin u těhotenské cukrovkyDobrý den, Jsem v 30.tydnu těhotenství a mám tehotenskou cukrovku. Ráno mám hodnoty na lačno 6,0 a limit je do 5,3. Diabetolog mi chce nasadit inzulín. Miminko je váhově ok. Ptám se, jestli u takového překročení limitu se už musí podávat inzulín nebo jiné léky. DěkujiDobrý den, hodnota glykémie na lačno 6 není sice optimální, ale abych měla zhodnotit, zda jste indikována... Více info |
Těhotenské skvrnyDobry den, jsem tehotna a na kuzi se mi objevil tento svetle hnedy flek. Zacinaji se mi na obliceji a hrudi delat dalsi. Je to vlivem tehotenstvi ? DekujiDobrý den Hano, je dost pravděpodobné, že Vámi uváděné změny souvisí s těhotenstvím. V těle se děje... Více info |
Chtela bych se jeste zeptat ohledne tehotenske cukrovkyDobry den, jiz jsem psala. Chtela bych se jeste zeptat ohledne tehotenske cukrovky jak se resi situace u nas v tehotenstvi obecne. Upravila jsem stravu zdraveji a pridala pohyb. Pres den mam hodinu po jidlech 4.8 max 6.9 coz je uplne super,ale na lacno po ranu mam 5.2 , 5.3 max 5.4. Jak se resi tahle...Dobrý den, těhotenská cukrovka a její léčba patří výhradně do rukou diabetologů. Dlouhodobě zvýšené hladiny... Více info |
Těhotenské EKGDobrý den, dnes jsem byla v rámci těhotenského vyšetření na EKG (jsem 23 týden těhotenství a vše zatím v pořádku). Nález: sinusový rytmus 77/min., PQ 0,14, QRS 0,09, QT 0,38, osa semivertikální, deprese ST 0,5 mm II, III, a VF, negativní T V1-3. Závěr: negativní T vlny V1-3. Doporučení: U ngativní...Dobrý den, Vaše ekg odpovídá těhotenství - negativní vlny T ve V1-V3 se vyskytují normálně u dětí, mladých... Více info |
Těhotenství a těhotenské testyDobrý den chtěla bych se zeptat od září již neberu HA a s manželem se snažíme o miminko tento měsíc jsem měla mít v neděli 10.4. menstruaci ale ta stále nedorazila tak sem si udělala těhotenský test dnes ráno ale vyšel mi jasně negativní žádné náznaky ani duchy druhé čárky sem tam neviděla je možné že...Testy jsou poměrně spolehlivé pokud menses nepřijdou zopakujte jej s odstupem cca týdne. Příjemný den Více info |
Musí být potrat uveden v těhotenské průkazce?Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zda je nutné uvádět do těhotenské průkazky záznam o prodělaném potratu? Je možnost požádat o vyškrtnutí tohoto záznamu? Je to pro mě velmi citlivá záležitost a psychicky neúnosná, nechci to nikomu sdělovat. Děkuji za odpověďDobrý den, bohužel tato informace je pro gynekologa i porodníka důležitá. Když budete potřebovat lékařskou... Více info |