• tvorba modřin na těle - diagnóza, příznaky, léčba

    Na této stránce naleznete veškeré informace o nemoci tvorba modřin na těle. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí tvorba modřin na těle.

  • Články na téma nemoci tvorba modřin na těle

  • Hypochlorhydrie, snížená tvorba kyseliny chlorovodíkové v žaludku

    Hypochlorhydrie je stav, kdy dochází ke snížení množství kyseliny chlorovodíkové v žaludku. pH v žaludku se dostává mezi 3‒5. Pokud není HCl tvořena vůbec či pouze...

    Více info


    Svědění kůže na těle

    Svědění kůže neboli pruritus je velmi nepříjemný zdravotní, a zároveň společenský problém, protože pacienta nutí, aby se neustále škrábal na postižených místech. Mezi nejčastější příčiny svědění patří...

    Více info


    Zvýšená tvorba růstového hormonu závisí na typu pohybu

    Velké množství studií již prokázalo, že se koncentrace růstového hormonu během cvičení zvyšují. Vyplavování růstového hormonu...

    Více info


    Pozitronová emisní tomografie: vyšetření, které najde nádory v těle

    Pokud vás lékař pošle na vyšetření PET, pak má zřejmě podezření na nádorové onemocnění, nebo chce provést kontrolu po již… 

    Více info


    V Thomayerově nemocnici zjistí přítomnost drog v těle i časné těhotenství

    Oddělení klinické biochemie Thomayerovy nemocnice v Praze nabízí zájemcům tři nová vyšetření - anonymní testy řádově za desítky… 

    Více info


    Tajemný lymfatický systém aneb Co nám proudí v těle

    "Lymfatický systém je pro život zdaleka nejdůležitějším ekologickým systémem," řekl dr. Emil Vodder, zakladatel moderní lymfologie.… 

    Více info


    Seriál: Nejčastější mýty o našem těle (díl 6. infekce)

    O tom, proč na chřipku nezabírají antibiotika, ale i proč vás ne vždy ochrání očkování, se dočtete v dalším dílu seriálu, který se… 

    Více info


    Co se děje v těle po zanechání kouření?

    Část kuřáků tvrdí, že přestávat kouřit po dlouhé době nemá smysl. To je ale velký omyl. Tělo má značnou samočisticí schopnost....

    Více info


    5 změn, které můžete na svém těle sledovat po porodu

    Narození miminka obrátí svět novopečené maminky naruby. Odstartuje nejkrásnější období v jejím životě, její biorytmus bude mít pod… 

    Více info


    Jak vůbec vzniká v těle hormon štěstí – a máte ho dostatek?

    Aminokyselina, která v našem těle stojí za vznikem serotoninu neboli hormonu štěstí, se nazývá 5-HTP. Tato esenciální látka, připomínající...

    Více info


    Co se děje v těle po podání hexavakcíny

    Do života s miminkem patří i pravidelné očkování. První z nich je očkování hexavakcínou. Jak tato vakcinace působí a proč je pro...

    Více info


    Omega-3 mastné kyseliny – tuky, které chcete v těle mít!

    Řekne-li se tuky, většině lidí se vybaví slovo škodlivé. Omega-3 mastné kyseliny jsou ale tuky, které pomáhají předcházet nemocím...

    Více info


    Zbavte se nadměrného pocení kdekoli na těle se zárukou vrácení peněz

    Pocení je často spojováno s odvodem škodlivin z těla. Co však dělat, když se vaše potní žlázy zblázní a začnou chrlit litry potu...

    Více info


    Anorexie: když touha po dokonalém těle zabíjí

    Kdo z nás někdy nechtěl být jako modelky procházející se po pařížských módních molech. Krásné, upravené, vysoké a hlavně štíhlé....

    Více info


    Kolagen – nejpevnější lana v našem těle

    Kolagen je speciální typ bílkoviny, kterou organizmus vytváří zjednodušeně všude tam, kde potřebuje pevnost a pružnost. A protože...

    Více info


    Víte, jaké škody dokáže v těle napáchat alkohol?

    Když si dáte sklenku alkoholu, dostaví se obvykle nejen pocity uvolnění, spokojenosti a družnosti, ale také zvýšeného sebevědomí....

    Více info


    Cesta krevní sraženiny po těle: Kde vzniká a jak může napáchat nejvíce škody?

    Krevní sraženinu si lze představit jako zátku, kterou se tělo snaží opravit poškozenou cévu a tak zabránit nadměrnému krvácení....

    Více info


    Seriál: Nejčastější mýty o našem těle (díl 4. mozek )

    Prý plný tajemství, která jsme ještě neodhalili. Mnoho o něm ale už víme - takže umíme odpovědět na to, jestli se můžeme zbavit… 

    Více info


    Nebezpečná tvorba hlenu

    Kromě mléka a mléčných výrobků se hlen tvoří také při konzumaci koncentrovaných proteinů jako maso, sýry a vejce. Husté proteiny zbavené přirozených vlastností (např. uvařené) jsou nesnadno stravitelné. Jsou v pořádku pouze tehdy, jestliže obsahují živé enzymy, které pomáhají trávení.

    Více info


    Seriál: Nejčastější mýty o našem těle (díl 8. anorexie, bulimie)

    Váš dojem, že anorexie nebo bulimie je problémem výhradně ctižádostivých modelek, může být "vražedný". Stačí, abyste ho přehlédli u… 

    Více info


    Prevence Alzheimerovy choroby - ve zdravém těle zdravý duch

    21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy choroby, kterou na světě trpí přibližně 40 milionů lidí. Alzheimerova choroba… 

    Více info


    Seriál: Nejčastější mýty o našem těle (díl 7. jídlo, pití, trávení)

    Opravdu je nejlepším vyprošťovákem z kocoviny silná káva? Nejen o tom jsou dnešní zdravotní mýty. Podívejte se, co nám tentokrát… 

    Více info


    Seriál: Nejčastější mýty o našem těle (díl 1. záludné nemoci)

    Myslíte si, že štíhlí lidé nedostanou cukrovku, že revma je příznakem stáří a dospělý človek už nemůže dostat alergii? Nebo jste… 

    Více info


    Snadná tvorba modřin, krvácení z nosu, dásní - může jít o imunitní trombocytopenii

    Krev je dárkyní života, nerozlišuje věk, rasu nebo náboženství. Proudí v žilách nám všem a dodává organismu cenné látky, bez kterých by život nebyl možný. Onemocní-li, volá o pomoc. Takovým voláním může být například snadná tvorba modřin nebo malých modřinek velikosti špendlíkové hlavičky, krvácení z nosu, dásní atd. I tímto způsobem nám tělo může dávat najevo, že se potýká s jedním ze vzácných onemocnění ? imunitní trombocytopenií. Tělo má důvod bít na poplach, jeho vlastní imunitní systém se k němu otočil zády a útočí na krevní destičky, jež svými štíty chrání a zacelují naše zranění.

    Více info


    Zbavte se nežádoucího pocení kdekoli na těle

    S neustále vzrůstající teplotou je čím dál těžší zakrývat propocené oblečení. A co teprve lidé, kteří se potí celoročně a extrémně, na takových místech, jako jsou hlava, ruce, podpaží břicho, či chodila? Znáte někoho takového nebo patříte mezi jedince, kteří trpí nadměrným pocením vy sami? Z mnoha neúčinných řešení tohoto problému vyčnívá jedno, které prý pomáhá každému a kdekoli na těle. Lékaři ho chválí. Pojďme se na zařízení s názvem Electro Antiperspirant podívat blíže.

    Více info


    Nejčastějším zánětem v těle je zánět dásní

    Až 80 % lidí trpí podle odborníků zánětem dásní neboli gingivitidou v důsledku špatné ústní hygieny. Typickým projevem je krvácení dásní. A ačkoli je nejčastější příčinou zánětu hromadící se plak na zubech a v dásňovém žlábku, riziko jeho vzniku ještě narůstá v období hormonálních změn v pubertě či v těhotenství, ale také třeba u kuřáků nebo pacientů s cukrovkou. Zatímco dentální hygienistky upozorňují, že zánět dásní odhalí prakticky u každého nového pacienta, zubní lékaři varují, že gingivitida předchází u dospělých parodontitidě, která může časem vést až ke ztrátě zubů.

    Více info


    Jak si poradit s nežádoucím pocením kdekoliv na těle

    Pokud vám zvedání teploty v posledních dnech připravilo nemilé překvapení v podobě propocených skvrn na oblečení, zpocených rukou, nohou a podpaží, už nemusíte zoufat. Přímo v Čechách bylo vyvinuto zařízení, které vás nadměrného pocení zbaví i na několik měsíců během jediného týdne. Jmenuje se Electro Antiperspirant! Jaký typ pocení pomůže vyřešit právě vám?

    Více info


    Omega-3 mastné kyseliny mají příznivý vliv na mnoho systémů v těle

    Omega-3 mastné kyseliny patří do skupiny tuků, které nazýváme polynenasycené tuky. Nejlépeí prostustudovány jsou EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (dokosahexaenová kyselina). Hlavními zdroji omega-3 mastných kyselin jsou rybí tuk, lněný olej a Chia semena. Konzumace Omega-3 mastných kyselin má mnoho příznivých účinků na lidské zdraví.

    Více info


    3 užitečné návyky, které přispějí k dostatku železa ve vašem těle

    Nedostatek železa se častěji týká žen než mužů. V této souvislosti je zajímavé, že u dospělých mužů se zásoba železa v organismu trvale snižuje přibližně o 1 mg, zatímco u žen v reprodukčním věku se jedná až od dvojnásobek. Tyto přirozené fyziologické ztráty může samozřejmě nahradit množství železa přijímaného z potravy.

    Více info


    Bigorexie - extrémní touha po dokonalém těle u mužů

    Bigorexie spadá do diagnostického spektra poruch příjmu potravy. Projevuje se nadměrným cvičením a někdy je označována jako obrácená anorexie. Tato psychická porucha postihuje především muže a často vychází ze syndromu malosti. V porovnání s ostatními si dotyčný připadá drobný a nedostatečně vyvinutý. Bigorektici tak tráví v posilovnách hodiny a své tělo neúměrně zatěžují. Růst svalů se snaží všemožně podpořit.

    Více info


    Anorexie a bulímie - tři pověry o našem těle

    Kdo je hubený a kdo už tlustý? Kolik musí kdo vážit, aby "vypadal dobře"? Jak to všechno začalo? Pocity nespokojenosti s vlastním vzhledem, především pak se svou váhou, možná nějaká ta poznámka spolužáků či rodičů k postavě, touha nějaké kilo ubrat, dokázat všem, že své tělo mám pod kontrolou

    Více info


    Jak zvýšit biologickou dostupnost kurkumy v těle

    Kurkuma je silná a účinná sloučenina pro léčbu široké škály onemocnění. Avšak studie ukázaly, že kurkuma má nízkou absorpci a rychlý metabolismus, což vede k relativně nízké biologické dostupnosti v těle. V tomto článku se dovíte, jak se dá výrazně zlepšit biologická dostupnost kurkumz v těle.

    Více info


  • Přehled nemoci tvorba modřin na těle

  • Pupínky po celém těle



    Více info

    Pupínky na těle



    Více info

    Opar na těle



    Více info

    Nadměrná tvorba slin



    Více info

    Modřiny po těle



    Více info

    Červené skvrny na těle



    Více info

    Červené pupínky na těle



    Více info

    Červené fleky po těle



    Více info

    Červené fleky na těle



    Více info

    Cervene flaky po tele



    Více info

  • Příznaky nemoci tvorba modřin na těle

  • zvýšená tvorba slin



    Více info

    tvorba krevních sraženin



    Více info

    snížená tvorba slin



    Více info

    Zvýšená tvorba slin



    Více info

    Tvorba trombů



    Více info

    Tvorba krevních sraženin



    Více info

    Snížená tvorba slin



    Více info

    Zadržování vody v těle

    Lidské tělo tvoří z 60% voda. Určitá část vody se nachází v buňkách a jistá i mimo buňky. V buňkách  se za normálních okolností...

    Více info

2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín