Většina respirátorů dle ČOI loni nesplňovala zákonné předpisy - témata, diagnózyNa této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Většina respirátorů dle ČOI loni nesplňovala zákonné předpisy. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info |
Rýma z nošení respirátoru, zahleněníDobrý den, od doby nošení roušek/respirátorů mám často problém se zahleněným krkem, který nyní přešel i v rýmu a svědění v krku na pravé straně. Testy na covid negativní. Po poradě s lékařkou dodržuji opatření typu kloktání (vincentka), čištění nosu pomocí vody se solí a konvičkou, vincentka ve spreji,...Dobrý den, paní Báro, děkujeme, že se obracíte na naší poradnu. Vzhledem k tomu, že se Vaše potíže... Více info |
Problémy s nošením respirátoruA ) Respirátor brání mému ošetření obličeje depigmentačními přípravky a já se ptám, jak jej nosit bez toho, aby mi obličej devastovaly tmavé pigmentové skvrny tvořící se všude, kde se přípravky vlivem tření respirátoru setřou. B) Když nesnesu mít cokoli na obličeji, protože mi to způsobuje zvracení,...Dobrý den, Mario Ano, pokud se Vám dělá nevolno a na zvracení při nošení roušky/respirátoru atd., tak... Více info |
Životnost respirátoruMám dotaz ke koronaviru resp k chraně před ním. Doporučují se respirátory kategorie FFP3. Pokud ho použiji, jak dlouho mě chrání? Po jaké době už přestává být účinný? Doplňující dotaz: Prosím o exaktnější odpověď. Jak dlouho mě respirátor chrání např v plné tramvaji, v nemocnici, na kulturní akci,...Dobrý den, Souhlasím s výše uvedeným, záleží na mnoha faktorech (vlhkost, teplota prostředí, prostředí... Více info |
Opakované použití respirátoruDobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné jednorázový respirátor nějakým způsobem dezinfikovat a znovu použít. Např. postříkat dezinfekcí , nechat schnout pár dní na topení, nebo v troubě? Děkuji. Doplňující dotaz: Dobrý den, že výrobce nedoporučuje opakované použití respirátorů vím také. Právě...Dobrý den, Na tuto otázku Vám může odpovědět pouze výrobce respirátoru, lékař se musí držet doporučení,... Více info |
Životnost respirátoru FFP3 je cca 6 hodinDobrý den, životnost respirátoru FFP3 je cca 6 hodin. Pokud bude používán cca 100 (1000) hodin, chrání pořád lépe před viry než zdravotnická, popř. doma vyrobená sebelepší (bavlna, filtr do vysavače, digestoře... ) rouška? Děkuji.Dobrý den, u jednorázových ochranných pomůcek je předpoklad toho, že je nebudete používat 1000 hodin,... Více info |
Výběr respirátoruDobrý den, mám otázku ohledně respirátorů. Uvažuji, že bych zakoupila respirátor pro babičku (80 let), aby byla na podzim chráněná. Babička je i přes svůj věk stále aktivní, je zvyklá každý den chodit buď do obchodu nebo na procházku. Kdyby si respirátor brala do obchodu/MHD/k lékaři a měla by ho na...Označení respirátorů se odvíjí od toho, jak velké částice jsou schopny propustit. Tedy nejlepší ochranu... Více info |
Většina moči ze mě vychází vaginální cestouDobrý den, začalo to u mě zhruba před deseti lety hyperaktivním močovým měchýřem. Byla jsem u několika urologů, žádné léky ale nefungovaly, resp. fungovaly cca dva týdny, potom se všechno vrátilo do původních kolejí; o aplikaci butoloxinu do močového měchýře jsem se dozvěděla teprve nedávno. Nicméně...Dobrý den, vezikovaginální píštěle jsou nejčastějším typem píštěle v močopohlavních cestách. U žen v... Více info |
Pokus o pohodlné nošení respirátoruDobrý den, ráda bych se poradila, jestli je nějaký fígl na zvětšení gumiček u respirátoru. Nikdy jsem neměla problémy s bolestí hlavy, pracuji na home office, takže respirátor používám na krátké nákupy a procházky. Nicméně jsem vypozorovala, že když jsem měla respirátor například 5+ hodin, mám následující...Dobrý den, Anno! Plně Vás chápu, v zaměstnání musíme nosit respirátor též 8 hod. denně a víc a je to... Více info |
Nošení respirátoruDobrý den. Obracím se na vás s prosbou. Už přes půl roku se léčím u psychosomatika v Kopřivnici pro úzkostné poruchy a časté panické ataky. Můj stav se zhoršuje při nošení respiratoru na pracovišti. Musím v něm být 10 hodin denně. Teď už je ale situace neúnosná a mívám několikrát denně panické ataky....Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Výjimky z nošení respirátoru jsou opravdu striktní a musí je lékař... Více info |
Dle laboratoře mám štítnou žlázu 6,522Dobrý den, Asi par měsíců zpět by při krevních testech byla zjištěna mírná výchylka štítné zlazy(vyšší hodnoty) dnes jsem byla znovu na odběru a dle laboratoře mám stárnou žlázu 6,522 chci se zeptat jak se bude postupovat dal nebo je to jenom mírně zvýšení a muže se nějak vrátit do normálu??Dobrý den, budete muset doplnit další informace, hodnota 6,522 je zcela nic neříkající. Ani není jasné,... Více info |