Více než polovina vzorků zmrzlin ve středních Čechách obsahovala enterobakterie - témata, diagnózyNa této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Více než polovina vzorků zmrzlin ve středních Čechách obsahovala enterobakterie. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info |
Syn má více než měsíc zvýšenou teplotuDobrý den, chtěla bych se poradit ohledně syna (1,5 roku), již má více než měsíc zvýšenou teplotu (kolem 37,4), řešila jsem s pediatrem, krevní obraz v pořádku, sedimentace nízká, v moči se našly bakterie (Escherichia coli, Enterococcus faecalis), léčeno Amoksiklavem. Teploty má stále, proto další odběr...Dobrý den, bakterie v množství 10 na 4 spíše svědčí pro kontaminaci během odběru, o signifikantní bakteriurie... Více info |
Před týdnem jsem podstoupila odběry vzorků z děložního čípkuDobrý den. Před týdnem jsem podstoupila odběry vzorků z děložního čípku.Nastalo silné krvácení, které třetí den skončilo. V den zákroku mi paní doktorka oznámila ,že vzhledem k věku (43) a vysokému krevnímu tlaku 140/101 musím okamžitě vysadit po 18 letech antikoncepci. Takže od zákroku dva dny krvácení,...Dobrý den, těžko odhadovat, jak se Vaše tělo srovná s vysazením antikoncepce, kterou jste užívala dlouhých... Více info |
Více než 3 týdny mě trápí prujmovita stolice.Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila ohledně mého problému. Více než 3 týdny mě trápí prujmovita stolice. Nejprve jsem si myslela,že se jedná o běžnou střevní chřipku(únava,teplota 37,4),problémy ustaly po jednom dni(užívala jsem Smectu),za 2 dny se vrátily,poté opět ustaly,vrátily se po 5 dnech....Dobrý den, může se jednat o souhru více faktorů. Samozřejmě stres v souvislosti s péči o dítě, kojení... Více info |
Před více než 14 dny došlo k nešťastnému říznutí se do kotníku.Dobrý den, před více než 14 dny došlo k nešťasnému říznutí se do kotníka. Na nohu jsem se nemohl dlouhou dobu postavit, kvůli bolesti a otoku. Před týdnem mi vytáhli stehy, ale kotník je pořád nateklý/zapálený. PL doporučil klid (nepřetěžovat), ale i tak to trvá nějak dlouho. (Stav je už pár dní...Dobrý den, dle přiložených fotek a popisu byla rána zřejmě hlubší, otok a současný stav určitě nebude... Více info |
Koronavirus v ČecháchDobrý den, hrozí Koronavirus i v Česku? A je už na něj lék? Děkuji za odpověďAno, koronavirová infekce se do Čech časem pravděpodobně dostane. Kauzální léčba není zatím známa, zkouší... Více info |
Vysvětlit závěr z histologie odebraného vzorku v pravém prsuDobrý den, můžete mi prosím vysvětlit závěr z histologie odebraného vzorku v pravém prsu a jaký postup doporučujete? Po 6.mes kontrole bylo vše v pořádku, nyní po roční kontrole je ložisko mírně větší. Jsem pacientka s RA (na biologické léčbě Enbrel, metotrexat), endometrioza. Mám při kontrole i mírně...Vážená slečno provedená biopsie vyloužila že by se jednalo v současné době o maligní proces, jsou to... Více info |
Koronavirus v ČecháchJake je riziko v Česku..dekujj..V ČR zatím nebyl dosud zaznamenán ani jediný potvrzený případ infekce koronavirem, nicméně se situace... Více info |
Enterobakterie v krkuDobrý den, cca před 3 týdny jsem měla nažloutlý povlak vzadu na jazyku, jako by mi tam něco překáželo. Po pár dnech to odeznělo. Před čtrnácti dny jsem myslela, že mám virózu - bolest kloubů, zvýšená teplota, pobolívalo mě v oblasti ledvin, ale močení bylo normální, bez řezání a občas mě bolelo v různých...Dobrý den, v krku Vám byla nalezena Enterobakterie, což je bakterie, která je součástí přirozené mikroflóry... Více info |
Ve vzorku stolice zjištěna pozitivní klostrídieDobry den.Chci se zeptat kvůli operaci zubu jsem brala augmentin.Po dobrani silene krece,prujmy,pak už jen hleny s krvi...ze vzorku stolice zjištěna pozitivni klostridie ale jen jedna hodnota...jsem už vic jak tyden bez obtizi beru probiotika...pani doktorka na gastru řekla ze zatím bez léčby když už...Dobrý den, s ohledem na recentní anamnestická data, léčbu širokospektrými ATB a těžkou dysmikrobii s... Více info |
Hemolýza je většinou extravaskulární - vzniká při odběru, transportu, skladování vzorku krveDobrý den byla jsem na kontrolních odběrech a od minulého odběru se mi zvýšilo ALT a je uvedena slabá hemolýza. Mám se obávat něčeho? Užívám statiny a ezetimib stran vysokého cholesterolu. Přikládám výsledek posledního odběru a děkuji za odpověď a přeji hezký den LudvováVážená paní, obavy mít nemusíte, hemolýza je většinou způsobena obtížemi při odběru nebo okolnostmi transportu... Více info |