• Aromaterapie - diagnóza, příznaky, léčba

  Na této stránce naleznete veškeré informace o nemoci Aromaterapie. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí Aromaterapie.

 • 
 • Články na téma nemoci Aromaterapie

 • Využití aromaterapie v novorozeneckém období

  Novorozenecké období, vzhledem k celé řadě okolností, se považuje za jedno z nejnebezpečnějších období života člověka. Vyžaduje zvýšenou pozornost, je třeba šetrné péče a pomoci při adaptaci na nové životní podmínky. Bezpečnými jsou pro novorozence vůně heřmánku, kopru, eukalyptu, levandule, nerolu a růže.

  Více info


  Aromaterapie v péči o předčasně narozené dítě

  Masáž v sobě spojuje léčivou sílu dotyku s léčivými vlastnostmi používaných panenských rostlinných olejů (lisovaných za studena), případně vhodně zvolených a naředěných esenciálních olejů (lékopisné kvality) bez syntetických chemických a konzervačních látek. Oleje obsahují účinné složky v přirozené formě, které jsou tělu vlastní a plně jím využitelné.

  Více info


  Aromaterapie trochu jinak

  Aromaterapie je bezesporu jedním z prostředků, jak podpořit procesy v organismu. Záměrně jsme nenapsali "ozdravující" procesy. Protože jsou i případy, kdy vůně mohou škodit.

  Více info


  Rizika a kontraindikace aromaterapie

  Aromaterapie se v poslední době stává velmi populární metodou. Vonné olejíčky používáme do aromatických lamp, masážních olejů, koupelí či k léčebné inhalaci. Pro některé lidi však mohou být určité esence nebezpečné. Proto bychom se před správným výběrem olejíčku měli seznámit s jeho účinky a možnými riziky.

  Více info


  Metody užívání aromaterapie

  Třebaže existuje více forem aplikace a metod užívání, má aromaterapeutická léčba nejtrvalejší účinky, aplikuje-li se masážemi, protože trvá několik hodin, než se oleje opět vyloučí z organismu plícemi, močí a pokožkou. Přímá inhalace olejů rovněž účinkuje, protože plíce přímo absorbují vlastnosti esencí. Největší množství esence se však vstřebává vlasovými folikuly v pokožce. Jediným médiem, jehož prostřednictvím se esenciální oleje mohou dostat do krevního oběhu a poté do celého těla, je kožní maz.

  Více info


  Aromaterapie může otupit paměť na bolest

  V posledních letech módní aromaterapie zaujala i odborníky. Pokusili se zkoumat její vliv na vnímání bolesti a zjistili, že přestože tyčinky ani lampičky s esenciálními oleji vnímavost těla vůči bolesti nesnižují, na psychiku přece jen nějaký účinek mít mohou. Podle floridských výzkumníků si mozek bolest pamatuje hůře při vdechování vonných silic než na čistém vzduchu.

  Více info


  Aromaterapie

  Léčení nemocí silně koncentrovanými oleji, extrahovanými z rostlin, je známo pod jménem aromaterapie.

  Více info


  Aromaterapie: Éterické oleje na léto

  Éterické olejíčky by neměly chybět v přírodní domácí lékárničce. V článku se dozvíte, kdy vám v létě mohou být ku prospěchu jak při cestování, tak v domácnosti. S třemi základními olejíčky byste si měli pomoci při nejrůznějších potížích, které vás mohou v létě potkat. Výhodou éterických olejíčků je, že jsou malé a lehce je přibalíte do svých cestovních zavazadel.

  Více info


  Obliba aromaterapie ve světě roste, u nás byla označena za šarlatánství

  Odmítavý či velmi zdrženlivý vztah k alternativní medicíně doporučila lékařům Purkyňova lékařská společnost. Za šarlatánskou metodu označila mimo jiné směry i aromaterapii. Aromaterapie, která využívá esenciální oleje pro léčebné účely si však ve světě získává popularitu, zejména ve Francii. Její oblibu zvyšuje zájem o bioprodukty a určitá nedůvěra vůči lékům, píše agentura AFP.

  Více info


  Aromaterapie: Voňavý lék z přírody

  Stále přibývá těch, kteří od klasické medicíny utíkají s některými problémy hledat pomoc v přírodě. Blahodárný účinek aromaterapie je vyzkoušený léty i bezpočtem pacientů, kterým se díky této voňavé léčbě ulevilo. Éterické oleje na člověka silně působí jak fyzicky, tak psychicky. Způsob jejich využití a výběr správné vůně závisí na konkrétním problému. Pojďme si některé z nich přiblížit.

  Více info


 • Přehled nemoci Aromaterapie

 • Aromaterapie  Více info

2018 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / MagazínDalší nemoci

Aromaterapie Aromaterapie