• Cestovní lékárnička aneb co si zabalit do hor i na pláž - témata, diagnózy

    Na této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Cestovní lékárnička aneb co si zabalit do hor i na pláž. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info

  • 
  • Cestovní lékárnička aneb co si zabalit do hor i na pláž - poradna

  • Cestovní kinetóza

    Co vás trápí, jak dlouho problém trvá, berete nějaké léky, proběhlo již nějaké vyšetření, ... Dobrý deň.Nemozem nikam ísť,ani vlakem,autobusem,tramvajemi,hned se mi udělá špatně,motá sa mi hlava,dostanu strach,celá sa trasiem.

    Dobrý den! Nejspíše se jedná o cestovní kinetózu,která se typicky spustí jízdou dopravním prostředkem.kdy...

    Více info


  • Články na téma Cestovní lékárnička aneb co si zabalit do hor i na pláž

  • Cestovní lékárnička aneb co si zabalit do hor i na pláž

    Zdravotní komplikace dokážou znepříjemnit nejednu dovolenou. Základem každé cesty ať už do zahraničí, nebo po Česku je proto dobře…

    Více info


    Čeká vás dlouhá cesta před vytouženou dovolenou? 5 tipů na prevenci proti cestovní trombóze.

    Je léto a vy se konečně vydáváte na svou zaslouženou dovolenou za chvílemi odpočinku. Pokud vás čeká dlouhá cesta letadlem, autem či…

    Více info


    Zdraví přeje připraveným aneb Lékárnička na cesty

    Konečně je to tady. Vytoužená dovolená. Ujistěte se, že i během ní budete připraveni na...

    Více info


    Do hor vyrazte jen s patřičným vybavením

    Pobyty na horách, zdolávání výškových překážek, vůně čerstvého vzduchu a nádherné přírodní...

    Více info


    Turistický průvodce aneb Co zabalit na cestu do Asie

    Vietnam, Thajsko, Kambodža a další asijské státy lákají turisty z celého světa. Na takovou...

    Více info


    Platy lékařů klesnou aneb devastace českého zdravotnictví pokračuje

    To že stát nemá peníze je každému jasné a vidíme to všude kolem. Bohužel způsob jakým chce naše nová vláda zalepit díry v rozpočtu...

    Více info


    Cestovní lékárnička

    Už pomalu plánujete dovolenou? Poradíme vám, na co určitě nezapomenout při balení léků. Nikdy nevíte, jak dostupný bude lékař nebo… 

    Více info


    Autoimunita, aneb když tělo bojuje samo proti sobě

    Lidský imunitní systém je velmi složitým mechanismem plnícím v organismu důležité funkce. Rozpoznává, které buňky jsou pro organismus cizí a nebezpečné, jako např. bakterie,...

    Více info


    Veš dětská a její hubení aneb vši a co s tím

    Veš dětská - nenápadný drobný cizopasník, který nám nahání hrůzu již při pouhém pomyšlení na něj. Žije v lidských vlasech, kde saje krev. Napadení...

    Více info


    Cestovní trombóze můžeme předejít dostatečným příjmem tekutin

    Jaro, s ním spojené školní prázdniny a cestování za teplem nebo za sněhem představují nemalé riziko vzniku žilní trombózy. 

    Více info


    Cestovní pasy pro zvířata

    Pokud budou lidé po našem vstupu do EU chtít vycestovat do zahraničí se svým zvířecím kamarádem, budou pro něj muset mít platný cestovní pas. Pasy pro zvířata začnou platit zřejmě v květnu.

    Více info


    Lékárnička na hory má své zvláštnosti: znáte je?

    Nejen správný cestovatel a zálesák s sebou na své putování nosí alespoň základně vybavenou lékárničku. Pak ho totiž nepřekvapí...

    Více info


    Zdraví přeje připraveným aneb Lékárnička na cesty

    Konečně je to tady. Vytoužená dovolená. Ujistěte se, že i během ní budete připraveni na nenadálé situace. Podle toho vybavte obsah...

    Více info


    Do hor vyrazte jen s patřičným vybavením

    Pobyty na horách, zdolávání výškových překážek, vůně čerstvého vzduchu a nádherné přírodní scenérie lákají čím dál více turistů....

    Více info


    I domácí lékárnička si zaslouží pravidelnou kontrolu

    O domácnost každý pečuje, jak nejlépe dovede. Bohužel to samé neplatí pro domácí lékárničky. Medikamenty obvykle vyhledáváme jen...

    Více info


    Homeopatická lékárnička do kapsy: 4 nezbytní pomocníci pro akutní potíže

    Homeopatických léků je spousta a indikace každého jsou jasně dané a specifické. Ale co dělat v akutních situacích, když jsme v...

    Více info


    Předejděte cestovní trombóze

    Trombózou rozumíme vznik krevní sraženiny, trombu, uvnitř uzavřeného krevního oběhu, nejčastěji v jeho žilní části. Důsledkem… 

    Více info


    Turistický průvodce aneb Co zabalit na cestu do Asie

    Vietnam, Thajsko, Kambodža a další asijské státy lákají turisty z celého světa. Na takovou cestu je však potřeba řádná příprava....

    Více info


    Nejdůležitější součást zavazadla? Přece lékárnička!

    Žádné rodinné putování za zážitky jak v tuzemsku, tak v zahraničí se neobejde bez tašky, krabice či kufříku plného přípravků a...

    Více info


    Hypoglykémie, hyperglykémie, ketoacidóza aneb akutní komplikace diabetu

    Akutní komplikace bezprostředně ohrožují život nemocného, ale při léčbě dochází většinou k rychlé úpravě stavu. 

    Více info


    Problémy s krční páteří aneb také vás bolí za krkem?

    Základním problémem bývá jednostranná zátěž - sedavé zaměstnání, celkově vadné držení těla, ale i špatná poloha při výkonu… 

    Více info


    Sedavé zaměstnání aneb přímá cesta k bolesti zad

    Bolesti zad patří mezi jednu z nejčastějších příčin omezení pracovní schopnosti a fyzické aktivity. Jsou důsledkem současného… 

    Více info


    Lékárnička

    Veliké téma posledních několika let. Řidiči jistě vědí o co se jedná, povinná výbava a pokuty za nedodržení základního vybavení autolékárničky. V tomto článku napíšeme platné normy pro rok 2015. Hlavní je to, že...

    Více info


    Homeopatická lékárnička pro alergiky

    Krásné počasí, které nám letošní jaro nabízí, láká k pobytům venku. Přesto toto období může být pro někoho nepříjemná část… 

    Více info


    Desatero bezpečného sexu aneb jak minimalizovat riziko nákazy HIV?

    „Rizikový je každý pohlavní styk, i ten chráněný. Ale dodržováním některých zásad lze riziko infekce podstatně snížit. Většina… 

    Více info


    Vdovský a vdovecký důchod aneb Jak postupovat po smrti partnera

    Smrt manžela nebo manželky je bezesporu smutným a psychicky náročným obdobím. Pozůstalí se však po ztrátě blízké osoby mohou potýkat i s finančními problémy. Okamžitou pomoc může znamenat výplata pozůstalostního důchodu. I v tomto případě ale platí určitá pravidla, která je nutno dodržet. Jak o vdovecký či vdovský důchod zažádat, kdy na něj máte nárok a jak vysoký bude?

    Více info


    Novoroční předsevzetí jinak aneb Nemysleme pouze na sebe

    Nový rok je tu a s ním i novoroční předsevzetí. Většina lidí chce hubnout, začít sportovat, vydělat víc peněz či cestovat. Co kdybyste mezi letošní novoroční předsevzetí zařadili velkolepé předsevzetí, že pomůžete zachránit svět?  

    Více info


    Počítání kalorií aneb Mýtus kotle

    Rozhlédněte se kolem sebe, a určitě zjistíte, že lidé věčně tlustí, případně ti, kteří časem dospívají ke skutečné obezitě, jsou právě ti, kdo zuřivě počítají kalorie. Pokud jde o úbytek váhy, je totiž nízkokalorický přístup zcela iluzorní. Může být dokonce i nebezpečný, protože většinou vede k nerovnovážné výživě ústící případně v některou z chorob způsobenou nedostatkem živin, a to pomíjíme skutečnost, že jde v případě častých po sobě jdoucích aplikacích - o faktor vyvolávající obezitu.

    Více info


    Glykemický index potravin aneb Jak zhubnout natrvalo a bez strádání

    Není tomu tak dávno co jsme slýchali ze všech stran doporučení zvýšit spotřebu komplexních sacharidů, konkrétně tedy těstovin, rýže, brambor, pečiva a dalších obilovin. Tato snaha vycházela z logického předpokladu, že pokud chceme snížit spotřebu tuků, musíme je nahradit něčím jiným a sacharidy se zdály být tím nejvhodnějším zástupcem.

    Více info


    Když ve stravě chybí tuky aneb rizika nízkotučných diet

    Je známo, že velká spotřeba tuků, zejména živočišných, může mít za následek nadváhu, srdeční onemocnění či vznik některých druhů rakoviny. Avšak ani radikální nízkotučné diety nejsou bez rizika. Prudkým snížením příjmu tuků riskujeme, že nám budou chybět esenciální mastné kyseliny, což jsou látky nezbytné pro zdravé fungování organismu. Brzy se mohou začít projevovat nepříjemné kosmetické a zdravotní následky.

    Více info


    BBC News: Nejdivnější diety v dějinách, aneb tohle nezkoušejte

    Mezi nejčastější novoroční předsevzetí patří zhubnout, což tradičně vyvolává varování lékařů a dalších odborníků před nárazovými dietami. Ale ty lidé drželi po celá staletí, napsal zpravodajský server BBC News.

    Více info


    Domácí bylinková lékárnička

    Základní bylinková lékárnička má obsahovat 15 bylin:

    Více info


    Bazální stimulace aneb příjemné prostředí léčí

    Vytvořit pro pacienta vlídné a co nejpříjemnější prostředí, to je jedna z uznávaných ošetřovatelských metod, jak dosáhnout toho, aby se nemocný lépe cítil. To působí příznivě i na jeho zdravotní stav. Z tohoto konceptu vychází bazální stimulace, což je souhrn ošetřovatelských metod, které zlepšují komfort pacienta.

    Více info


    Slina léčí aneb Autopatie

    Na jaře 2002 přišel do mojí léčitelské poradny Václav, pětatřicetiletý štíhlý muž se strupovitou tváří, pokrytou velkými rudými a místy mokvajícími fleky. Stejnou vyrážku odhalil i na prsou, na celých rukách, ramenech a zádech. Atopický ekzém svědil a nutil ke škrabání, občas se z těch intenzivních nepříjemných, bolestných a nikdy nepřecházejících pocitů vyvinula zimnice s třesem. Řekl mi, že se to zhoršuje jakýmkoliv, i drobným psychickým stresem. Lékaře s touto potíží navštěvoval od útlého dětství. Po pubertě zažil několik let bez atopického ekzému, zato však se zhoršenou sennou rýmou. Ale od sedmadvaceti byl opět nucen stát se klientem kožní kliniky.

    Více info


  • Dotazy na téma Cestovní lékárnička aneb co si zabalit do hor i na pláž

  • Opakované zanět. hor. cest dychacích

    Dobrý den, už víc jak měsíc mě trápí bolesti v krku-otíkají mandle, bolest jde až do uší, vždy jsem brala antibiotiky - 4x a vždy za dva dny po dobrání léků se mi nemoc vrací, vyšetření výtěrů vkrku neukázaly žádného streptokoka nebo něco podobného. Beru léky na posílení imunity. Teplotu nemívám.Poraďte...

    Dobrý den, napadá mě ještě možná souvislost s alergií - jestliže otéká krční sliznice včetně sliznice...

    Více info


    Cestovní průjem

    Dobrý den,z dovolené na Djerbě jsem si přivezla střevní potíže,doprovázené křečeni v břiše a průjmem.Zkoušela jsem na to Endiaron,živočišné uhlí a Imodium plus,ale zlepšení se nedostavilo.Asi po týdnu jsem šla ke své doktorce,ta mi napsala Reasec a dala injekci na zklidnění trávicího systému.Prášky už...

    Dobrý den, žádejte vyšetření kultivace stolice a nebo vyšetření přímo na infekčím odd. (ambulanci) nemocnice,...

    Více info


    Necitlivost prstů u ruky po návštěvě hor

    Dobrý den, před 14 dny jsem byla lyžovat na horách, vlivem mrazu a zřejmě špatných rukavic došlo k tomu, že mi prochladly ruce, při zahřívání na lanovce mě píchalo v prstech a docela to bylo i bolestivé. Po příjezdu z hor však přetrvává necitlivost na dvou bříškách prstů u pravé ruky a na jednom...

    Dobrý den, buď mohlo dojít k určitému poškození kůže mrazem, nebo se mohlo poprvé manifestovat cévní...

    Více info


    Hnisavé vředy aneb NEVÍME CO VÁM JE, MY TO TADY NELÉČÍME

    Hezký den, asi 5 let mě trápí hnisavé vředy na: +lokty +vnitřní strany stehen +podbřišku +podpaží +krku +na nose +bradě +hrudníku Obvodní lékař mi odebere krev, pošle na kožní. Lékař z kožního mě poslš na DERMATOLOGII. Dermatolog mě pošle na IMUNITOLOGII. Imunitolog mě pošle na chíru, neboť...

    Domnívám se, že ani tak není podstatné, proč se tato recidivující zánětlivá ložiska tvoří ( protože...

    Více info


    D16- nezhobný novotvar lopatka a dlouhe kosti hor.kon.

    Dcerka si asi pred tydnem nasla boulicku na cnitrni strane asi 2cm nad loktem, byli jsme v motole mame jit v lednu k onkoortopedovi zdá se mi to pozde ruka ji obcas brni po prsty , nebylo by lepsi jit drive na operaci ? muze tento utcar rust ? zrejme se pry jedna o lymfangiom dekuji za odpoved

    Samozřejmě záleží na charakteru onoho novotvaru, na potížích, které pacient má a jejich změnách. Bude...

    Více info


    Partnerské vztahy aneb když minulost trápí

    Dobrý den, s přítelem jsme spolu rok, nehádáme se, máme se rádi, tolerujeme se. Však než jsem svého současného přítele poznala tak jsem měla i před tím svůj osobní život. Od svých cca 16 let jsem měla přítele cca do 21 let, už jsme spolu i žili, ale nevyšlo to. Dlouho mi trvalo, než jsem chtěla navázat...

    Dobrý den, Ivo, můžete využít služeb rodinného terapeuta, aby s vámi oběma vedl rozhovor a pomohl vám...

    Více info


    ADHD - aneb psychické poruchy a jejich dědičnost

    Přeji hezký večer, můj dotaz bude poněkud jiný než ostatní. Jde mi o to, je mi 17 a jsem plně zdravý, avšak má sestra trpí ADHD - myslím, že není podstatné, jakou formou. Samozřejmě se s tím dá žít atd... Ale jde mi o budoucnost a mé potomky. Četl jsem, že tato porucha může být geneticky dědičná, avšak...

    Dobrý večer Honzo, děkuji za Váš dotaz, který může zajímat mnoho čitatelů. Hyperkinetická porucha pozornosti...

    Více info


  • Poradna na téma Cestovní lékárnička aneb co si zabalit do hor i na pláž

  • Opakované zanět. hor. cest dychacích



    Více info

    Cestovní průjem



    Více info

    Necitlivost prstů u ruky po návštěvě hor



    Více info

    Hnisavé vředy aneb NEVÍME CO VÁM JE, MY TO TADY NELÉČÍME



    Více info

    D16- nezhobný novotvar lopatka a dlouhe kosti hor.kon.



    Více info

    Partnerské vztahy aneb když minulost trápí



    Více info

    ADHD - aneb psychické poruchy a jejich dědičnost



    Více info

2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín