Dotazník pro onkologické pacienty: Jaká je vaše zkušenost s léčbou v době koronavirové epidemie? - témata, diagnózyNa této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Dotazník pro onkologické pacienty: Jaká je vaše zkušenost s léčbou v době koronavirové epidemie?. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info |
Roztroušená skleróza s léčbou lékem RebifDobrý den,manželovi byla v prosinci diagnostikována RS. Po přeléčení atak si od dubna aplikuje 3 x týdně Rebif, po kterém trpí chřipkovými stavy.Na červen máme předplacenu dovolenou v Řecku.Je v tomto případě možné a vhodné vycestovat? Děkuji za odpovědˇ.Dobrý den, Chřipkové příznaky po injekci těchto preparátů jsou běžné. Nejsou zdravotně závažné, ale... Více info |
Jak postupovat při kašli a horečce v době koronavirové infekce4letá holčička - dráždivý kašel a druhý den horečky (včera během dne maxima 38,5, v noci až 39,5, trochu pokles po podání Nurofenu a ráno 39), dnes ráno i bolesti břicha. Dcera je hodně spavá, vyščerpaná, jinak reaguje normálně. Na dráždivý kašel podáváme Tussical sirup 3x denně. K naší dětské lékařce...Snažte se dovolat praktické lékařce nebo na hygienickou stanici, kde podle podrobné anamnézy rozhodne... Více info |
Očkování hexavakcínou v době koronavirové infekceDobrý den, má dcera by měla jít zítra na své první očkování hexa vakcínou. Je toto rozumné provádět v době epidemie koronaviru? Jak dlouho trvá, než se tělo kojence vypořádá s bojem proti nemocem obsažených v hexa vakcíně? Bojím se možnosti, že její imunitní systém bude "zabaven" tímto bojem, ona se...Očkování hexavakcínou není nutné odkládat. Tělo kojence nebojuje po očkování s žádnou infekcí (nejedná... Více info |
Příznaky koronavirové infekceDobrý den, chtěl bych se zeptat zda by se mohlo jednat o koronavirus.Ráno jsem vstal a měl jsem zimnici která společně s horečkami trvala 3 dny + Bolení hlavy a kloubů. Jenže pokud jsem si dal paralen tak mi přišlo že bych klidně mohl běhat maraton jak jsem se cítil na pár hodin fit.Po 3 dnech horečka...Podle uvedených příznaků se může jednat o koronavirovou infekci. Doporučuji zůstat doma a telefonicky... Více info |
Příznaky koronavirové infekceDobrý den, mohu se zeptat, mám bolest v krku, rýmu a velkou bolest hlavy. Teplotu ani kašel nemám. Může jít o nákazu koronavirem? Děkuji A.Uvedené příznaky nepatří do klasického obrazu koronavirové infekce. Neznám vaši epidemiologickou anamnézu,... Více info |
Bolest v krku a únava s neuspěšnou antibiotickou léčbouDobrý večer, od 9.3 jsem v PN s bolestmi v krku a únavou. Cca po dvou týdnech z toho byla angína, dostala jsem Ospen 3x denně na 10 dnů. No občas jsem po něm zvracela a po dobraní mi nebylo úplně dobře. Do týdne se angína vrátila, beru šestý den zinnat 500 mg 2 x denně. Stále bolest v krku, velká vyčerpanost,...Dobrý den paní Katko. Děkujeme za Váš dotaz. Vzhledem k délce léčby bez efektu doporučuji návštěvu ORL... Více info |
Onkologické onemocnění a koronavirusDobrý den, jsem onkologická pacientka v úterý 3.3.2020 mám je do Prahy na pravidelnou kontrolu.Bojím se , abych něco nechytla cestou MHD a metrem.Jak se mám prosím chránit.Roušku nemám,nikde nejsou. Děkuji.Roušky proti nákaze koronavirem nefungují. Doporučuji jet vlastním vozem až do nemocnice nebo návštěvu... Více info |
Stomatologické ošetření v době koronavirové infekceDobrý den, chci se zeptat, jak moc ne/bezpečné je v této době návštěva stomatologa. Zubař i sestry mají štíty, větrají aby se aerosol nezadržoval. Než od doktora mám spíše strach, abych to nedostal od předchozích pacientů, a z toho aerosolu, co vznikl z nich. Ale nevím, jak dlouho se drží ve vzduchu....V této době, pokud se nejedná o akutní obtíže, je samozřejmě lepší návštěvu stomatologa odložit. Pokud... Více info |
Vyšší dávky vit. D jsou vyhrazené pro pacienty s prokázaným deficitem, je nutná monitorace léčbyPekny den, rada bych se zeptala, bylo predepsano synovi (V zahraniči) Vitamin D ale, až až 20 000 I.U !! (Je to nemecky vitamin D!!) Bere každy Vikend 1 tabletu ! Jestli neni moc silny ten Vitamin D, muže to brat bez obavy ?? (Bylo zjisteno, že ma velmi nizky Vit D v organizme!) tak mu byl predepsan...Vážená paní Iveto, 1. dávky 20 000 IU 1x týdně jsou vyšší, ale pokud byl prokázán závažný deficit vit.... Více info |
Teploty v době koronavirové infekceDobrý den. Od soboty mám lehce zvýšenou teplotu max do 37,3 žádné jiné příznaky nemám jako rýmu nebo tak něco. Někdy mám jen třeba 37 Jak kdy . Piju do 1l denně tak jestli to nemůže být z toho ze jsem přehřáta. Měla jsem 30.3 nachlazení rýmu kašel. Během týdne to bylo v pořádku. A byla jsem bez teplot...Doporučuji se doma vyležet, pít hodně tekutin, brát vitamíny C a D a v případě, že obtíže resp. teploty... Více info |