• Požití jedovaté rostliny - poradna, diagnózy

    Zde je poradna o tématu: Požití jedovaté rostliny. Naleznete zde odpovědi doktorů, dotazy lidí a další info

  • Články na téma Požití jedovaté rostliny

  • Léčivé rostliny používané při onemocnění žlučníku a žlučových cest

    Léčivých rostlin příznivě působící na žlučník a žlučové cesty je skutečně celá řada. 

    Více info


    Lékař musí vědět o tom, že je pacientovi špatně po požití léku

    Bolest hlavy, malátnost, vyrážka, zažívací potíže. To je jen několik vedlejších účinků, které mohou mít i ty nejběžnější léky.… 

    Více info


    Kontaktní ekzém na rostliny a kosmetické přípravky

    Kontaktní ekzém po dotyku rostlin je poměrně častým jevem, jeho přesný výskyt v běžné populaci však není znám.

    Více info


    Hyperaktivitu u dětí způsobuje tabák i jedovaté olovo

    Počet dětí, u kterých byla diagnostikována hyperaktivita s poruchou pozornosti, se rok od roku zvyšuje. Vědci nyní objevili, že...

    Více info


    Nejčastější otravy u dětí: léky, chemikálie a rostliny

    Ze všech registrovaných otrav v Česku jich celá polovina připadá na děti. Nejčastěji se jedná o batolata, která jsou neuvěřitelně… 

    Více info


    Plané rostliny mají vlastní inteligenci!

    O tom, že rostliny disponují základní formou myšlení, je přesvědčen akademik profesor Tony Truewas z univerzity ve skotském Edinburghu. Rostliny jsou podle něj schopny hodnotit situaci zhruba na úrovni zvířat. Stejně jako zvěř dokáží předvídat některé živelné katastrofy a mají dokonce paměť, umožňující zaznamenávat děje, které se odehrály v minulosti.

    Více info


    Riziko nákazy klíšťové encefalitidy mohou zvyšovat rostliny

    Lidé již za klíšťaty nemusí vyrážet do přírody. Divoká zvířata tyto parazity (a jimi přenášená onemocnění) totiž přinášejí až...

    Více info


    I rostliny mohou způsobit nepříjemná poranění

    Odvary a výluhy z léčivých rostlin na nějaký ten zdravotní neduh zkusil asi každý z nás. Některé z těchto léčivek nám ale mohou...

    Více info


    Cítíte se pod psa? Víme, které rostliny a vitaminy vám zlepší náladu

    Příroda je mocná čarodějka a svou sílu soustředí také do rostlin. Víte, které rostliny a bylinky uleví duši a posílí psychickou...

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest - 1. část A-B

    Hlavními příznaky onemocnění dýchacích cest bývá: rýma, kašel, bolest nebo pálení v postižené oblasti, bolesti hlavy, dušnost. 

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest 2. část C-H

    Ve zralých plodech byly zjištěny organické kyseliny, cukry, anthokyanová barviva. 

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest 3. část J - K

    Kašlací reflex je aktivní obranou dýchacích cest proti infekci. Na sliznicích se tvoří hlen, který je chrání před napadením infekcí. 

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest 4. část L-P

    Lipový květ se v čajových směsích s oblibou kombinuje s květem černého bezu. Používá se u těch chorob, kde je žádoucí potní… 

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest - 5. část R-S

    Černý rybíz je u nás dosti oblíbeným "drobným ovocem". Setkáváme se s ním v našich zahradách i zahrádkách. Je to nápadný rozložitý… 

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest 6. část Š-Y

    Šalvějová silice má výrazné protizánětlivé účinky. Třísloviny mají stahující účinky, což působí příznivě na zanícené… 

    Více info


    Jedovaté rostliny v dějinách lidstva

    Jedovatost rostlin je většinou podmíněna produkty jejich sekundárního metabolismu, projevujícími se vysokou fyziologickou aktivitou i v malých dávkách, anebo při menší toxicitě schopností kumulovat se v organismu. Nejvýznamnější rostlinné jedy najdeme mezi silicemi, alkaloidy, glykosidy a jinými.

    Více info


    Hluk , znečištěné ovzduší a jedovaté látky v potravinách

    To jsou hlavní problémy, na něž poukazují výsledky šetření zdravotního stavu obyvatel Česka ve vztahu k životnímu prostředí. Novinářům to řekla ředitelka ústředí monitoringu Státního zdravotního ústavu Růžena Kubínová.

    Více info


    Od rostliny k léku 1. díl

    Složení téměř poloviny všech léků, které v součastnosti používáme, a to včetně léků alopatických, je rostlinného původu, přičemž další čtvrtina užívaných léčiv obsahuje rostlinné výtažky nebo mnohé účinné látky, získávané přímo z nejrůznějších léčivých bylin. Rostliny tak- ať už ve formě polysyntetických léků anebo v rámci fytoterapie- představují i moderní době nejrozšířenější způsob léčby, a to jak v Evropě, tak po celém světě od Asie až po Afriku.

    Více info


    Od rostliny k léku 2. díl

    Od vrby k aspirinu V roce 1929 se mladému francouzskému lékárníkovi Pierru-Josephu Lerouxovi podařilo získat krystalky bílé látky, když aplikoval na vrbovou kůru tentýž "recept", jakým se získává chinin z chinovníkové kůry. Sloučeninu, kterou se mu takto podařilo získat, pojmenoval salicin. Ve skutečnosti jde o směs několika látek, z nichž jednou je kyselina salicilová, účinná proti horečce, bolestem a kloubnímu revmatismu, avšak vyvolávající pálení v žaludku.

    Více info


    Nejjedovatější rostliny v ČR

    Při procházkách přírodou dejte pozor zejména na děti, aby nepozřely nějakou jedovatou rostlinu. Účinky mohou být velmi rychlé a již malé dávky smrtící. V následujícím videu je uvedeno 10 nejjedovatějších rostlin v Čechách.

    Více info


2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín