sladký zub - diagnóza, příznaky, léčbaNa této stránce naleznete veškeré informace o nemoci sladký zub. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí sladký zub. |
Křivý zub - možnosti řešeníDobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak by se dal řešit tento krivy zub. Bohužel je při smíchu dost vidět a tím že je vepředu, tak to nepůsobí dobře. Myslíte že to lze vyřešit rovnátky? Nebo je zde potřeba větší zákrok. Zub je jak kdyby celý, ale úplně vytoceni o téměř o 90 stupňů dovnitř. Děkuji za odpověď.Dobrý den. Řešení jsou dvě. Buď si necháte dát rovnátka, nebo si zub necháte okorunkovat. Každé z nich... Více info |
3 dny mě strašně moc bolí zubDobrý den, jsem těhotná 11+3 za 6 dnů jdu na první screening a můj dotaz zní 3 dny mě strašně moc rozbolel zub hlavně v noci no užila jsem v první den 3 paraleny po 3h jelikož ta bolest byla příšerná a ani ledovani nijak nepomohlo. Druhy den jsem užila opět 2 paraleny Ale s tím ze jsem užila druhy paralen...Dobrý den, určitě, pokud Vás zub tak intenzivně bolí je Paralen vhodná volba analgetika. Doporučená denní... Více info |
Retinovaný nadpočetný zubDobrý den, podle rentgenu zubů, který přikládám v příloze, mi můj zubař doporučil vyndat dva zuby. V příloze také zasílám jeho zprávu. Se zuby momentálně nemám žádné problémy a nikdy jsem žádné neměl, a proto mi příjde tento zákrok poněkud drastický a říkam si, že se onen zub vyřeší až začne zlobit....Dobrý den. Plně souhlasím s odpovědí kolegyně, praktické lékařky a i s návrhem vašeho zubního lékaře.... Více info |
Mrtvý zub, po endodontickém ošetření, dotaz na postupDobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu ohledně zubu. Jedná se o pravou horní šestku. V zubu byla obrovská plomba a ze zubu už prakticky zbyl jenom velmi malý kousek a kořen. Zub nijak nebolel, ale dělal problémy při čištění zubů a tak ho pan zubař otevřel, zjistil, že zub je mrtvý a že je v něm...Dobrý den, Aleno, obecně vzato lze říct, že pokud je v zubu zánět, je endodontické ošetření metodou... Více info |
Je to tím, že zub není celý venku a dráždí dáseň, nebo je zub zkažený?Dobrý den, prosím o radu. Dnes jsem si u dcery (13 měsíců) všimla krvavé skvrny v zubu (stolička). Snažila jsem se to vyfotit, viz příloha. Je to tím, že zub není celý venku a dráždí dáseň, nebo je zub zkažený? V červenci máme jít poprvé k zubaři. Moc děkuji za jakoukoliv odpověď. L.Dobrý den, nemyslím si, že by zub byl zkažený, ještě není ani přeřezaný. Drobné krvácení bude nejspíše... Více info |
Včera mi vytrhli zub moudrosti a stále to bolíDobrý den, byla jsem včera ráno na trhání zubu moudrosti. Doteď cítím velmi silnou bolest, slintám jak Bernardýn a v místě zubu mám velkou oteklinu, že si ani nenahmatám kost spodní čelisti. Navíc při polykání mne škrábe v krku jako při angíně. Je toto normální?Dobrý den, ano, den po vytrhnutí zubu moudrosti je toto zcela normální, potíže by měly pomalu ustupovat,... Více info |
Ulomený zub - dostavbaDobrý den, mám dotaz na stomatologa. Před pár lety mi byla dostavěna dolní sedmička takovou bílou hmotou (myslím, že cement). V létě mám na něj dostat korunku. Malá část této hmoty se odlomila (viz příloha). Vzhledem k současné situaci se asi k zubaři nedostanu... Budu dávat pozor, aby se neodlomila...Dobrý den, Jane, ano, zub bude velmi pravděpodobně nutno dostavět další vrstvou kompozitní pryskyřice... Více info |
ZubVíce info |
Mrtvý zubVíce info |
Citlivost zubůVíce info |
| |
Fitness Doktoři Životní styl Strava, doplńky Zdraví, věda |