Staniční sestra - témata, diagnózyNa této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Staniční sestra. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info |
MRSA pozit. sestra perioperační péčeDobrý den, můj dotaz se bude týkat toho, zda je možné, aby všeobecné sestry v perioperační péči mohly pracovat s prokázaným MRSA? Je to velký problém? Mohlo by dojít k nakažení operovaného pacienta? Děkuji za odpověď. M.F.Dobrý den, Záleží kde dotyčná má MRSA, pokud MRSA je prokázáno ve výtěru z DC (tonsily, nos) a sestra... Více info |
Staniční sestraKaždá nemocnice je nějak strukturovaná. Nemocnici vede ředitel spolu se svým managementem. Vedle nich tu je ve vedoucí roli i hlavní sestra. Jednotlivá oddělení...Více info |
Miss sestra 2141. června 2014 byla spuštěna rozsáhlá pátrací akce ? hledá se Miss sestra 2014. Na webových stránkách www.misssestra.cz byla zahájena registrace do dalšího ročníku soutěže s možností přihlásit sebe nebo svou oblíbenou sestřičku.Více info |
Méně známá sestra hemofilie aneb Když chybí srážecí faktor VIINejčastější poruchy srážlivosti – hemofilie A a B a von Willebrandova nemoc – jsou celkem...Více info |
Méně známá sestra hemofilie aneb Když chybí srážecí faktor VIINejčastější poruchy srážlivosti – hemofilie A a B a von Willebrandova nemoc – jsou celkem známé. Jaká nemoc se ale skrývá pod...Více info |
Moje babička je sestra kamaradky dědy. Jsme příbuzní?Moje babička je sestra kamarádky dědy. Jsme příbuzní?Dobrý den, ano jste příbuzní, protože Vaši prarodiče byli sourozenci. Více info |
Sestra má nadváhu a to jí je teprve 1Dobrý den, jsem starším bratrem mé 10ti leté sestry, která má značnou nadváhu a rodiče s tím nic nechtějí dělat. Snažím se jako její bratr jí pomoct, ale bohužel, je strašně rozmazlená a komu není rady, tomu není pomoci. Vím, že jí je teprve 10, ale až se dostane do puberty a např. na druhý ročník ZŠ,...Johny, máte oprávněně obavy o svoji sestru, ale touto cestou Vám nemůžu pomoci. Zvláště u dětí léčba... Více info |
Zdravotní sestra nakažená MRSAMáma se v práci nakazila MRSA.Má to v krku i v nose. Je možné, aby jí to uznali jako nemoc z povolání? Na internetu jsem se dočetla, že to možné je, ale jí v práci oznámili, že ne.Dobrý den, Magdo! Těžko říct, MRSA nemusí znamenat nemoc, řada lidí jsou jen nosiči a sami žádné potíže... Více info |
Dormicum- sestra užívá čím dál vyšší dávkyDobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s lékem dormicum v injekční podobě. Sestra si pomalu zvyšuje dávky a mě už se to přestává líbit. Ráda bych byla informována, jaká dávka už je život ohrožující, protože mám opravdu strach. Potřebuji tedy vědět, abych neplasila zbytečně. DěkujiPřestože léky typu Dormicum jsou relativně bezpečné a při dlouhodobém podávání se zvyšuje tolerance k... Více info |
Moje sestra má vysoké leukocytyDobrý den,paní doktorko,moje sestra má neustálé bolesti žaludku,je unavená,občas bere antidepresiva,které jí předepsal prakt.l.,má zvláštní nálady a stavy bezmoce,výčitek apd.prý jí šumí a bzučí v hlavě,pan doktor jí po třetí nasadil antibiotika,protože měla vysokou sedimentaci,velmi nízkou hladinu železa...Dobrý den, dotaz byl zřejmě ke mě přesunut od paní doktorky. Chápu, že máte o sestru obavy, ale předně... Více info |