• Citlivost na světlo - diagnóza, příznaky, léčba

    Na této stránce naleznete veškeré informace o nemoci Citlivost na světlo. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí Citlivost na světlo.

  • Články na téma nemoci Citlivost na světlo

  • Novorozeneckou žloutenku zažene modré světlo

    Máte při pohledu na své novorozené děťátko pocit, že je žlutější, než by mělo být? Nepropadejte panice.

    Více info


    Pozor na modré světlo před spaním

    Obrazovka televizoru, počítače, tabletu či smartphonu před spaním rozhodně není vhodná k tomu, abychom upadli do náručí Morfeova. "Světlo je hlavním synchronizátorem cirkadiánního rytmu," uvádí neurobiolog Claude Gronfier, jenž se zabývá chronobiologií ve francouzském Státním ústavu zdravotnictví a lékařského výzkumu INSERM.

    Více info


    Světlo a zlo

    "Nenech si namluvit od zla, že před ním můžeš mít tajnosti." Franz Kafka

    Více info


    Modré světlo z elektronických přístrojů narušuje spánek

    Ložnice by měla být dobře zatemněná, televizi a počítač je lepší vypnout alespoň 90 minut před usnutím. Modré světlo, které elektronické přístroje vyzařují, totiž potlačuje tvorbu hormonu melatoninu. Před spaním je lepší odložit i mobilní telefon, na večerní svícení jsou vhodnější obyčejné žárovky než oblíbené LED osvětlení.

    Více info


    Vliv umělého světla na naše zdraví aneb 12 důvodů proč používat zdravé světlo

    Ačkoliv mnozí lidé stále nejsou tento fakt ochotni přijmout, oči neslouží jen k vidění, ale existuje přímé spojení mezi nimi a mozkem. Prostřednictvím světla, které do očí přichází, lze dokonce přímo ovlivňovat fyziologické pochody v mozku i celém těle. Většina z nás se však stylem života odděluje od životadárných slunečních paprsků a tráví čas v uzavřených místnostech. Způsob, jakým si v nich svítíme, proto zásadně ovlivňuje naše zdraví.

    Více info


    Světlo je život

    Světlo má na všechno živé psychologický vliv. Slunce propůjčuje sílu a dává vitamín D, antirachitický vitamín, jehož nedostatek vyvolává u kojenců a malých dětí poruchy růstu. Denní potřeba činí 400 až 800 m.j. (mezinárodních jednotek), v těhotenství a v době kojení 600 až 700 jednotek, u předčasně narozených 800 až 1 400 m.j. Sluneční záření může znamenat rozdíl mezi zdravím a předčasnou smrtí, vždyť dlouhodobý účinek slunečního světla a vzduchu může být ještě důležitější než potrava. Nedávno bylo zjištěno, že světlo, které vniká očima, povzbuzuje aktivitu hypofýzy a epifýzy a možná ještě dalších oblastí středního mozku, které regulují endokrinní systém a tvorbu hormonů.

    Více info


  • Přehled nemoci Citlivost na světlo

  • Citlivost bradavek



    Více info

  • Příznaky nemoci Citlivost na světlo

  • Citlivost na světlo



    Více info

    Citlivost zubů



    Více info

    Zvýšená citlivost zubů



    Více info

2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín