• Měsíc a půl bolest a nikdo nevidí příčinu - poradna, diagnózy

    Zde je poradna o tématu: Měsíc a půl bolest a nikdo nevidí příčinu. Naleznete zde odpovědi doktorů, dotazy lidí a další info

  • Články na téma Měsíc a půl bolest a nikdo nevidí příčinu

  • Děti by měly být prvního půl roku plně kojeny

    Světová zdravotnická organizace doporučuje, aby matky děti první půlrok plně kojily. Kojení by mělo pokračovat při postupném zavádění nemléčných příkrmů až do dvou let věku dítěte. V České republice je v porodnicích plně kojeno 90 procent novorozenců a přes pět procent miminek je přikrmováno. Po šesti měsících dostává mateřské mléko pouze pětina dětí. Novinářům to řekla primářka novorozeneckého oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice Magdalena Paulová.

    Více info


    Děti výlučně kojené do půl roku bývají štíhlejší

    Časným přiložením nově narozeného miminka k prsu lze předejít pozdějším problémům. Dítě by mělo být po porodu nahaté položeno na břicho rodičky. Novorozenec se sám dokáže doplazit k prsu matky a začne sát bez cizí pomoci. První kojení po porodu je proto nanejvýš důležité. Novinářům to řekla lékařka Anna Mydlilová z Národního laktačního centra.

    Více info


    Děti, které nevidí z kočárku rodiče, mohou být ohroženy ve vývoji

    Děti, které jsou v kočárku umístěny tak, že nemohou sledovat svého rodiče, mohou být ohroženy ve vývoji. Britští vědci zjistili, že když jsou děti otočeny čelem k tomu, kdo kočárek tlačí, budou více mluvit, smát se a reagovat. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

    Více info


    Novorozenec a první měsíc života

    Lidé si často představují, že děti po příchodu na svět jen spí, jí nebo pláčou. Pozorujeme-li však dobře jejich chování, poznáme, že se u nich vyskytují mimo spánku, jídla a pláče také chvilky bdění, v kterých klidně leží s otevřenýma očima.

    Více info


    Ženy se zikou mají s početím vyčkat osm týdnů, muži půl roku

    Ženy s virem zika, které plánují těhotenství, by měly vyčkat nejméně osm týdnů, než se pokusí o početí. Muži nakažení tímto virem by měli počkat přinejmenším šest měsíců. Uvedlo to americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

    Více info


    WHO vyzývá k bezpečnému sexu, ebola prý zůstává v těle půl roku

    Muži, kteří přežili ebolu, by si měli dávat pozor při pohlavním styku až půl roku, aby nenakazili své partnerky či partnery. Varování dnes vydala Světová zdravotnická organizace (WHO). Virus eboly totiž podle ní zůstává v mužském semeni po vyléčení z nemoci až o polovinu déle, než se lékaři dosud domnívali.

    Více info


    Bedýnkování: Zkuste ovoce a zeleninu, které za vámi necestovaly přes půl světa

    Pokud vám vadí jíst rajčata, která nevoní, nebo se úplně neumíte smířit s tím, že se hrušky do svátečního koláče pyšní nálepkou… 

    Více info


    Děti malého vzrůstu mají často nemoci, o kterých nikdo neví

    Děti výrazně malého vzrůstu se nemusí v ostatních ohledech nijak lišit od svých vrstevníků. Vypadají na první pohled zdravě, jsou...

    Více info


    Po mrtvici odtikávají čtyři a půl hodiny naděje

    Po mrtvici má podle odborníků pacient čtyři a půl hodiny na to, aby se dostal ke specialistům a měl tak maximální šanci se uzdravit. Proto… 

    Více info


    Kouříte? Za pár let vás nikdo nepozná

    Tato závislost neovlivňuje jen zdravotní stav, jak varují nápisy na obalech kuřiva. Způsobuje i jiné změny, a to na zevnějšku...

    Více info


    Počítač dokáže odhalit akromegalii podle znaků, které lékař pouhým okem nevidí

    Mezi prvními nepatrnými příznaky akromegalie a okamžikem, kdy je tato choroba lékařem odhalena, uplyne obvykle řada let. Vědci...

    Více info


    Medicína 21. století hledá příčinu roztroušené sklerózy

    Vědci stále zkoumají, proč u některých lidí vzniká autoimunitní reakce, kdy vlastní buňky ničí nervová vlákna. Současné výzkumy… 

    Více info


    Češi jsou na prvním místě v počtu nádorů ledvin, nikdo ale neví proč

    Rakovina ledvin nebolí a dlouho nemá žádné příznaky, často ji lékaři objeví náhodou. I to jsou důvody, proč až čtyřicet procent… 

    Více info


    Známe příčinu hypertenze?

    Příčina hypertenze zůstává v 95 % případů neobjasněna. Zjevná příčina hypertenze se objeví maximálně u 5 % nemocných, z nichž… 

    Více info


    Měsíc zdravé krve 217: v září nabízí hematologická centra vyšetření krevního obrazu zdarma

    Věděli jste, že kostní dřeň může během života nabývat různých barev? Odhalte nejen toto její tajemství v rámci projektu Měsíc… 

    Více info


    Měsíc sledujte místo, kde jste měli klíště

    Už víte, že je lépe se vyhnout neposečené louce a kraji listnatého lesa, pokud nestojíte o klíště. Ale pokud jste nezvaného "hosta"… 

    Více info


    Inkontinence trápí jeden a půl milionu lidí v České republice

    Skoro třicet procent z nás má potíže s únikem moči, tedy inkontinencí. Odborníci se shodují na tom, že by se o tomto problému mělo… 

    Více info


    Úbytek vlasů trápí muže i ženy. Důležité je včas odhalit příčinu a nasadit účinnou léčbu!

    Úbytek vlasové pokrývky a plešatost trápí nejenom muže, ale také ženy. Důvody těchto obtíží jsou různé, proto není vhodné odkládat...

    Více info


    Hypertenze? Příčinu nehledejte, soustřeďte se na léčbu!

    Vysoký krevní tlak je nebezpečný, protože srdce musí vynaložit vyšší práci na svoji činnost. Problém souvisí i s kornatěním tepen,...

    Více info


    Řešíte doma opakovaně „mokré nehody“? Hledejte příčinu!

    Promočená postel a nešťastné dítě. To je obrázek známý mnoha rodinám. Pomočování neboli enuréza je častým, ale naštěstí spíše...

    Více info


2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín