• Češi stále věří mýtům o špatnosti tuků ve stravě - témata, diagnózy

    Na této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Češi stále věří mýtům o špatnosti tuků ve stravě. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info

  • Články na téma Češi stále věří mýtům o špatnosti tuků ve stravě

  • Početí online! Lipa cvičí a věří, že otěhotní

    Lipa a Borek z projektu Početí online! se před měsícem pustili do cvičení Ludmily Mojžíšové. Každý den hodinu cvičit - po osmi… 

    Více info


    AIDS – nemoc, která stále hrozí

    Jedním z nejzákeřnějších a zatím nevyléčitelných onemocnění vůbec je AIDS (Acquired Immune Deficiency Syndrome neboli Syndrom získaného selhání imunity). První případy tohoto onemocnění byly popsány...

    Více info


    Lékaři v Británii věří, že vyléčili děti z alergie na arašídy

    Britští lékaři věří, že se jim podařilo skupině dětí alergických na arašídy od jejich potíží pomoci. Jejich těla na arašídy postupně...

    Více info


    Jak si Češi (ne)lámou kosti

    Lidský skelet obsahuje 206 kostí, tvořených pevnou tkání z kostních buněk, bílkovin a minerálů, jako například vápníku. Odolnost...

    Více info


    Češi odmítají očkováni z různých důvodů… A proč nejste očkováni vy?

    Ministerstvo zdravotnictví, hygienici, farmaceutické firmy i jednotliví lékaři varují: proočkovanost proti chřipce je v České...

    Více info


    Češi drží světový primát: embrya sleduje kamera

    I při umělém oplodnění se lékaři snaží co nejvíc napodobit přírodu – nová metoda vybere jen ty spermie, které by měly šanci vyhrát… 

    Více info


    Češi si opět připomenou onemocnění jménem akromegalie

    Stejně jako minulý rok i letos připadá na 12. června Český den akromegalie. Podle statistik trpí touto vzácnou chorobou zhruba...

    Více info


    Češi v ordinacích: s lupénkou

    Bolestivá, svědící a nehezky vypadající pokožka. To jsou projevy lupénky. Nemoci, o které lidé zatím mnoho nevědí, dokud se nevyskytne v… 

    Více info


    Češi jsou na prvním místě v počtu nádorů ledvin, nikdo ale neví proč

    Rakovina ledvin nebolí a dlouho nemá žádné příznaky, často ji lékaři objeví náhodou. I to jsou důvody, proč až čtyřicet procent… 

    Více info


    Češi nestojí o nadstandardní očkování. I díky tomu jsme promořeni klíšťovou encefalitidou

    Přese všechny problémy si české zdravotnictví ve srovnání se svými evropskými „kolegy“ nestojí zase tak špatně. Kromě jiného máme...

    Více info


    Češi si nemyjí ruce! Vědí, jaká rizika jim hrozí?

    Sušíte si ruce pod sušákem na veřejné toaletě a kolem vás proběhne dáma, aniž by se zastavila u umyvadla? Průzkum ukázal, že jedno...

    Více info


    Češi versus rakovina: jak jsme na tom?

    Podle statistických odhadů trpí rakovinou asi půl milionu obyvatel naší země. Zhoubné nádory si vyžádají kolem 30 tisíc obětí...

    Více info


    Češi stále věří mýtům o špatnosti tuků ve stravě

    O tucích stále panuje u mnoha lidí přesvědčení, které získali již za éry komunismu. Tehdy, a bohužel i dnes, se lze velmi často setkat s lidovým mýtem, že pokud chce člověk zdravě jíst a zhubnout, musí tuky ze svého jídelníčku vynechat. Problematická a mylná je i snaha co nejvíce snížit kalorickou hodnotu konzumovaných potravin, která s odmítáním tuků v dietách úzce souvisí.

    Více info


    Češi v ordinacích: s chřipkou

    Víte, jak poznat chřipku? Lékaři svorně tvrdí, že ji poznáte lehce, protože vás na rozdíl od nachlazení a dalších infekcí prostě… 

    Více info


    Odlehčete tělu omezením lepku ve stravě

    Částečným až úplným vyřazením lepku, směsi bílkovin gliadinu a gluteinu, které se vyskytují v pšenici, ječmenu a žitu, pročistíte tělo, dobijete baterky a zbavíte se přebytečného tuku. Nadbytečné množství lepku ve stravě, převážně bílá pšeničná mouka, může mít za následek přibírání na váze a zdravotní problémy, které mohou vyústit až v celiakii ? celoživotní nesnášenlivost lepku. Pro očistu těla vyřaďte z jídelníčku pečivo s obsahem bílé pšeničné mouky, vyvarujte se nákupu polotovarů, zařaďte bezlepkové přílohy a pečte z bezlepkových mouk.

    Více info


    Nádory ledvin: Češi jsou na prvních příčkách světových žebříčků

    Žádný důvod k oslavě. Česká republika má na celém světě největší výskyt rakoviny ledvin u mužů i žen. Proč? To nikdo neví.

    Více info


    5 zajímavostí o syrové stravě

    Raw food neboli syrová strava či vitariánství je způsob stravování, při kterém se potraviny konzumují v jejich přirozené podobě. Přestože je již spousta informací o tomto stravování všeobecně známa, málokdo ví ta nejzajímavější fakta. Věděli jste například, že tento styl výživy podporuje sexuální chtíč a plodnost? Nebo že je raw strava šetrná k životnímu prostředí? V tomto článku vám přinášíme několik zajímavostí, které jste o živé stravě dosud nevěděli.

    Více info


    Potraviny na pranýři fungují pět let,podle průzkumu jim lidé věří

    Během pěti let fungování webu Potraviny na pranýři, jej navštívilo 2,4 milionu unikátních uživatelů. Úřady na tomto webu zveřejňují informace o nekvalitních a nebezpečných potravinách či uzavřených provozovnách veřejného stravování. Naprosté většině uživatelů to podle průzkumu pomáhá se vyhnout nekvalitním či falšovaným potravinám, uvedli dnes na tiskové konferenci zástupci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) a ministerstva zemědělství.

    Více info


    Sůl ve stravě - Obsah sodíku a soli ve vybraných potravinách a nápojích

    Sůl je sice nad zlato, ale ne v množství, které běžně konzumujeme. Minimální potřebná dávka pro dospělého je 500 mg sodíku, u dětí od 1 do 9 let 225-400 mg, u kojenců 120-200 mg. Zatímco náš organizmus potřebuje množství soli odpovídající zhruba jedné čajové lžičce, my mu ve skutečnosti dodáváme daleko víc, v průměru až trojnásobek. Při standardním režimu by měla být u dospělých dávka sodíku do 2,4 g na den (to je 6 g soli na den).

    Více info


    Češi v ordinacích: s jizvami a striemi

    Po operacích, úrazech, po císařském řezu, ale i jako následek pokousání koněm. Tak vznikají viditelné a špatně zhojené jizvy, které… 

    Více info


    Dyslipidémie aneb Co prozradí hladiny krevních tuků

    Některá onemocnění dlouho nebolí, a přesto jsou velmi nebezpečná. Dyslipidémie je jedním z nich. Nadměrně vysoké či nízké hodnoty...

    Více info


    Vyplatí se věřit zásadité stravě více než léčbě?

    Překyselení je jeden z nejneuvěřitelnějších mýtů dnešní doby. Důvěřiví jedinci proti kyselosti bojují, nejrůznějšími způsoby své...

    Více info


    Moderní přístup k diabetické stravě: můžete i sklenku vína nebo cukroví

    Konec roku je obdobím plným jídla, sladkostí, nicnedělání u pohádek. To ale nejde s představou o stravovacích omezeních při cukrovce… 

    Více info


    Příčina bolesti hlav a páteře se často skrývá v posteli, Češi ale na matracích šetří

    Čeští pacienti řeší bolesti zad a hlavy nejčastěji pomocí prášků na bolest, návštěvou lékaře a rehabilitací.Že mohou bolest… 

    Více info


    Lékaři v Británii věří, že odstranili dětem alergii na arašídy

    Britští lékaři věří, že se jim podařilo skupině dětí alergických na arašídy od jejich potíží pomoci. Jejich těla na arašídy postupně "navykali", napsala na svých internetových stránkách britská BBC. Lékaři tuto metodu v případě alergie na potraviny vyzkoušeli vůbec poprvé, je proto potřeba dalšího výzkumu, jenž by tyto poznatky potvrdil.

    Více info


    Češi pijí méně alkoholu, asi proto, že je dražší

    Poprvé od roku 1989 vypili Češi méně alkoholu. Za rok se zde v průměru na hlavu vypilo 9,8 litru čistého alkoholu. 

    Více info


    Alergie berou Češi na lehkou váhu: K lékaři přestali chodit a příznaky prostě přetrpí

    Češi si užijí májový lásky pod kvetoucími stromy – a pak s prvními příznaky alergií míří do lékáren nebo se je snaží přetrpět… 

    Více info


    MUDr. Michaela Tomanová se vyjadřuje k dotazům či mýtům ohledně bolestí zad

    Bolesti zad jsou jednou z nejčastějších příčin bolestí pohybového aparátu. I když jsou bolesti páteře častější u starších lidí, v současné době již není výjimkou, že problémy mají také lidé kolem 30 let i mladší. Příčin těchto obtíží může být několik. Dnes je nejčastější příčinou sedavý způsob života, přetížení některých svalů a naopak oslabení jiných, velkou roli hraje také stav vazivových tkání, o kterých se mnoho nemluví. Dochází k dysbalancím páteře včetně celého pohybového aparátu. Dalšími příčinami mohou být nedostatek pohybové aktivity, stres a samozřejmě obezita.

    Více info


    Souvislost mezi nadbytkem cukru ve stravě, nedostatkem hořčíku, hypoglykemií, toxíny a psychickými problémy

    Behem epizod nízkého krevního cukru neboli hypoglykemie je mozek velice citlivý vůči působení excitotoxinů. Tento orgán využívá krevní cukr mnohem víc než kterákoli jiná část těla. Nízký krevní cukr máte, když jste podvyživení nebo vynecháváte jídla. K tomuto stavu dochází i u jedinců s vyčerpanými nadledvinkami, které se tím pádem nezmohou na potřebnou adrenalinovou reakci, která by krevní cukr zvedla, jestliže je jeho hladina moc nízká.

    Více info


    Když ve stravě chybí tuky aneb rizika nízkotučných diet

    Je známo, že velká spotřeba tuků, zejména živočišných, může mít za následek nadváhu, srdeční onemocnění či vznik některých druhů rakoviny. Avšak ani radikální nízkotučné diety nejsou bez rizika. Prudkým snížením příjmu tuků riskujeme, že nám budou chybět esenciální mastné kyseliny, což jsou látky nezbytné pro zdravé fungování organismu. Brzy se mohou začít projevovat nepříjemné kosmetické a zdravotní následky.

    Více info


    Co omezit ve stravě při vysokém krevním tlaku

    1.Především u každého jedince je nutné omezit sůl, protože vztah mezi hypertenzí a zvýšeným příjmem soli je zcela nepochybný. Příjem soli u naší populace povětšině přesahuje 10 g, některé studie jak u nás, tak také v sousedním Německu dokumentují, že průměrný denní příjem soli je asi 13-15 g. V praxi to znamená, že i zdraví jedinci by měli snížit příjem soli asi na polovinu, u hypertoniků by to měla být maximálně třetina dosud konzumované průměrné dávky

    Více info


  • Dotazy na téma Češi stále věří mýtům o špatnosti tuků ve stravě

  • Mléko ve stravě 11 měsíčního dítěte

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik by měl můj syn v 11 měsících vypít mléka. Pije UM. Ráno vypije cca 210ml, mezi obědem(12,30h) a svačinou(16,30h) vypije cca 240-270ml a večer před spaním tak 210-240ml. Mimo to má z mléčných výrobků jestě jogurt 100g(víc nechce) a kaši asi 200ml. Nemá moc mléka?...

    Dobrý den, je to zhruba 150ml/kg tělesné hmotnosti za den, jogurt i kaše se do tohoto objemu započítávají...

    Více info


    Lepek ve stravě

    dobrý den, od kdy je vhodné podávat dětem potraviny s lepkem. Dceři je 6 měsíců a zatím je jen kojena, občas dávám šťávu nebo pyré z jablka. děkuji

    dobrý den, velice vás chválím za kojení :o) Příkrmy obsahující lepek je doporučeno podávat mezi ukončeným...

    Více info


    Jód ve stravě dětí

    Dobrý den, mají v dnešní době normálně se stravující děti dostatek jódu? Provádí se u dětí plošně testování na obsah olova v krvi nebo pouze pokud je podezření např. na chronickou otravu? Děkuji

    Dobrý den, běžně je jodem obohacovaná sůl a pokud mají děti pestrou stravu obsahující i dostatek ryb,...

    Více info


    Zánětlivé změny děložního čípku - doporučení ke stravě, doplňky stravy

    Dobrý den, podle stěru mám zánětlivé změny děložního čípku. Gynekolog mě akorát vyzval k další kontrole za půl roku (takže snad to - i podle pročtení jiných příspěvků - není vážné). Mohu zlepšení stavu nějak pomoci? Samozřejmostí je použití kondomu, vynechat cigarety... Existují nějaké doplňky stravy,...

    Dobrý den, očkování by Vám i v této fázi mohlo pomoci, určitě bych Vám ho doporučila. Uvidíme, jaký...

    Více info


    Mléko ve stravě dítěte

    Dobrý den, měla bych dotaz ohledně podávání mléka dítěti po jednom roce věku. Synovi je 13.měsíců a stále ho zhruba 3 krát za den kojím(večer, v noci, někdy ráno). Umělé mléko odmítá a naše lékařka doporučila čerstvé kravské, protože prý mléko pít musí. S trochou rozmixovaného banánu se ho postupně naučil...

    Dobrý den, po 12 měsících věku již kravské mléko nevadí, jen by mělo být pasterizováno a ne přímo čerstvé...

    Více info


    Lepek ve stravě kojence

    Dodrý den,mám dotaz ohledně zavedení lepku do stravy kojence. Mám 6ti měsíční holčičku, plně kojená. Asi týden vpoledne zavádíme zeleninový příkrm (mrkev s bramborem). U starších dětí (nar. 2005 a 2008) jsme lepek zaváděli až kolem 10 měsíce věku. Dočetla jsem se, že dle novějších poznatků se má s lepkem...

    Dobrý den, Markéto. Podle nejnovějších studií a doporučení lze plně kojeným dětem již do 5.-6. měsíce...

    Více info


    Nabuzení po stravě

    Dobry den.Mam problem ze kdyz snim neco abnormalne sladkeho nebo piji alkohol hodne me to nabudi a po poziti cokolady treba mi vylitl tlak 134/110.Tlak na cele a poceni dlani.Cukrovku vsak nemam.Trpin neurocirkulacni astenii.Moje doktorka se mi vysmala a ze to je normalni.Muzete mi prosim poradit?Dekuji.

    Myslím, že lékař je od toho, aby vám odpověděl na všechny možné otázky. Cukr se v těle rychle rozkládá...

    Více info


    Stálé slzení očí

    Dobrý den, mnoho let (20-30) mi slzí oči. V posledních asi třech letech se stav zhoršuje. Největší problémy mám venku a zejména v zimě a když fouká vítr. Ale slzí mi oči i doma. Jinak nemám žádné problémy, vidím velmi dobře. Bylo by vhodné nějaké homeopatikum? Děkuji za odpověď. ...

    Dobrý den, v homeopatické léčbě platí, že pokud je problém akutní - je doporučen lék nejen dle názvu diagnozy, ale především dle individuálních projevů. Dlouhodobý problém (který je ve Vašem případě)je nutné léčit jeho vnitřní příčinu celkovým individuálním konstitučním lékem, který je možné doporučit na základě vyšetření v homeopatické...

    Více info


    Stále zúžené panenky

    Dobrý den, v posledních dvou letech mám stále zúžené panenky. Vždy jako špendlíková hlavička. Nereagují a neroztahují se ani ve tmě. Za šera mám velmi zhoršený odhad, nejsem schopen zaostřit. Navíc mi poslední dva týdny jde z očí hnis. Děkuji za jakoukoliv radu. ...

    Dobrý den, navštivte oftalmologa. Toto přes internet nevyřešíte. Na přítomný zánět je třeba předepsat anbiotika a s reakcí zornic to navíc nemusí vůbec souviset. Neznám Váš věk ani celkovou anamnézu, ale pokud zornice nereagují ani na posvícení baterkou (aspoň malinký pohyb), tak je ale třeba podrobné vyšetření. ...

    Více info


    Spalovač tuků je jako smlouva s ďáblem

    Dobrý den pane doktore. Chtěl bych užívat spalovače tuku při cvičení. Ale beru léky na depresi. MIRZATEN, risperidon a Asentra. Chodím do posilovny 2x týdně. Od té doby co beru antidepresiva jsem přibral 10 kg. A chtel bych je dostat dolů.

    dobrý den, samozřejmě nárůst hmotnosti při léčbě antidepresivy je dán spíše psychickým zklidněním, možná...

    Více info


    Existuje stále po 6 týdnech od operace nějaké omezení ve stravě?

    Ptám se za svou matku (nar. 1958). Byla 20.6.2018 operovaná v Motole pro tubulární adenokarcinom tlustého střeva v hepatární flexuře. Při operaci byl úspěšně vyjmut nádor společně s částmi tlustého i tenkého střeva. Bez metastáz, bez komplikací. Další nálezy: hepatomegálie s obrazem steatózy, tuková...

    Dobrý den, z onkologického hlediska nejsou ve stravě nutná žádná omezení, pokud se jedná o stravu racionální....

    Více info


    Spalování tuků

    Dobrý večer pane doktore. Prosím vás mohu užívat spalovače tuku? Měřím 180 cm a vážím 76 kg. Používám léky na epilepsii a na uklidnění Aposertral, Risperidon a Mirzaten. Nehrozí mi při užívání spalovačů zástava srdce? Jedná se o spalovač Red thermo. Děkuji za odpověď Šafář

    Dobrý den. Red therno není lék, jedná se o potravinový doplněk a tudíž přesné složení ani účinnost preparátu...

    Více info


  • Poradna na téma Češi stále věří mýtům o špatnosti tuků ve stravě

  • Mléko ve stravě 11 měsíčního dítěte



    Více info

    Lepek ve stravě



    Více info

    Jód ve stravě dětí



    Více info

    Zánětlivé změny děložního čípku - doporučení ke stravě, doplňky stravy



    Více info

    Mléko ve stravě dítěte



    Více info

    Lepek ve stravě kojence



    Více info

    Nabuzení po stravě



    Více info

2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín