• Umebošky - léčivé švestky - témata, diagnózy

    Na této stránce naleznete veškeré informace o tématu: Umebošky - léčivé švestky. Jsou zde články, související nemoci, diagnozy a další info

  • Články na téma Umebošky - léčivé švestky

  • Kostivalová mast #8211; léčivé účinky, použití a výroba

    Kostivalová mast patří k nejoblíbenějším mastem vyrobených z extraktu byliny kostivalu. Jde o mast, která má zázračné účinky a kterou si dokonce můžete velmi...

    Více info


    Cibule jako lék: léčivé účinky

    Cibule je snad ta nejobyčejnější zelenina, kterou u nás známe. V kuchyni bychom se bez ní pro její výraznou chuť neobešli a do různých...

    Více info


    Léčivé účinky Aloe Vera

    Aloe Vera je pro své blahodárné účinky na lidské zdraví považována za jednu z nejcennějších léčivek na naší planetě. Její léčivé účinky ocenili již...

    Více info


    Léčivé rostliny používané při onemocnění žlučníku a žlučových cest

    Léčivých rostlin příznivě působící na žlučník a žlučové cesty je skutečně celá řada. 

    Více info


    Sušené švestky chrání kosti

    Pokud vám chutná sušené ovoce, a zvláště pak sušené švestky, pak máte výhodu – podle vědců z Illinoiské univerzity v Chicagu patří...

    Více info


    Na „křečáky“ platí léčivé punčochy

    A ne ledajaké! Jedná se o speciální tlakové elastické punčochy používané při léčebné metodě zvané kompresivní terapie. Ta pomáhá,...

    Více info


    Umebošky - léčivé švestky

    Slovo UMEBOSHI znamená doslova "usušená ume". (BO-SHI znamená "sušená". UME se překládalo obvykle jako "švestka". Tato švestka - Prunus mume - je druh meruňky. Obyčejná meruňka je Prunus armeniaca.) Ume na stromě nikdy dobře nedozrají. Nezralé, zelené plody padají na konci května nebo na začátku června se stromů. V této podobě se ke konzumaci nehodí. Jsou jedovaté. Tyto nekonzumovatel né "švestky" nezůstaly v asijských zemích bez použití. Bylo z nich vyráběno množství produktů, z nichž většina má výjimečné a silné léčebné účinky. Umebošky jsou nejužívanější. V Číně, Koreji a Japonsku sloužily jako potraviny i jako lék.

    Více info


    Švestky a slívy - zdravé pochoutky

    Čerstvé, sytě zbarvené švestky, blumy i slívy (a také sušené švestky) jsou nabité léčivými antioxidanty a přírodními cukry. Slívy a švestková šťáva jsou lahodným přírodním prostředkem proti zácpě a zároveň prospívají srdci.

    Více info


    Sušené švestky jsou to nejlepší pro vaše kosti

    Nedávné studie potvrdily to, co je tradiční orientální medicíně po staletí známé - že sušené švestky mají schopnost zabránit a dokonce zvrátit kostní ztráty, které mohou nastat ve výšším věku.

    Více info


    Léčivé účinky hub: zlepšují imunitu a pomáhají s hubnutím

    Patříte mezi nadšené houbaře, kteří tráví v lese hodiny hledáním hřibů, klouzků a bedel, nebo raději lovíte své oblíbené houby...

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest - 1. část A-B

    Hlavními příznaky onemocnění dýchacích cest bývá: rýma, kašel, bolest nebo pálení v postižené oblasti, bolesti hlavy, dušnost. 

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest 2. část C-H

    Ve zralých plodech byly zjištěny organické kyseliny, cukry, anthokyanová barviva. 

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest 3. část J - K

    Kašlací reflex je aktivní obranou dýchacích cest proti infekci. Na sliznicích se tvoří hlen, který je chrání před napadením infekcí. 

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest 4. část L-P

    Lipový květ se v čajových směsích s oblibou kombinuje s květem černého bezu. Používá se u těch chorob, kde je žádoucí potní… 

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest - 5. část R-S

    Černý rybíz je u nás dosti oblíbeným "drobným ovocem". Setkáváme se s ním v našich zahradách i zahrádkách. Je to nápadný rozložitý… 

    Více info


    Léčivé rostliny používané při zánětech dýchacích cest 6. část Š-Y

    Šalvějová silice má výrazné protizánětlivé účinky. Třísloviny mají stahující účinky, což působí příznivě na zanícené… 

    Více info


    Sušené švestky mohou podle vědců ochránit zuby

    Mexičtí vědci zjistili, že sušené švestky obsahují látku, která brání tomu, aby se v ústech množily bakterie způsobující záněty dásní a zubní kaz. Badatelé z Mexické národní autonomní univerzity (UNAM) se rozhodli zaměřit na švestky na základě informací, že v zahraničí se využívají při konzervaci masa, což dokládá jejich antibakteriální vlastnosti.

    Více info


    Dlouhotrvající zácpa může vést až k rakovině, zkuste fíky, švestky nebo fenykl

    Zácpa se postupně dostává na přední příčky žebříčku moderních civilizačních onemocnění. V průběhu života se s ní setká až 50 % žen a 25 % mužů. Nejčastěji ji způsobují nevhodné stravovací a pohybové návyky nebo nervové vypětí. V zimním období je riziko zácpy ještě vyšší kvůli téměř nulovému pohybu, depresím ze zimního počasí a nerovnováze příjmu jednotlivých živin.

    Více info


    Léčivé síly smrku

    V lidovém léčitelství byly známé léčivé síly mladých větviček, šišek a pryskyřice, které obsahují terpentýnovou silici. Ta rozpouští hleny, čímž uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin a svalů, stejně jako záněty šlachové pochvy. Pryskyřice se nanáší na kůži, čímž podporuje prokrvení.

    Více info


    Léčivé vlatnosti dubu

    Kůra, nejúčinnější část dubu, se sbírá na podzim. Obsahuje velké množství tříslovin, jež působí svíravě na cévy a tkáně.

    Více info


    Astragalus a jeho léčivé účinky

    Astragalus je pro své léčivé účinky od dávných časů pěstován a užíván v Číně, Koreji a Mongolsku. Extrakt z astragalu působí jako celkové tonikum organismu a poskytuje prevenci před onemocněními.

    Více info


    Heřmánek pravý a jeho léčivé účinky

    Neboli heřmánek lékařský, je jednoletá vonná bylinka, která dorůstá do výšky 15 až 50 cm. Kvete bílými lístky okolo  žlutého květního lůžka, a to v období od června do srpna.

    Více info


    Fytoterapie - využití léčivé síly rostlin

    Využívání rostlin v lékařství je patrně stejně staré jako lidstvo samo.Do 18. století bylo bylinářství obvyklou formou léčby. Dnes Světová zdravotnická organizace odhaduje, že je bylinářství na celém světě praktikováno třikrát až čtyřikrát častěji než klasická medicína.

    Více info


2024 © Tvojedoktorka.cz / Provozovatel - kontakt / Hledané dotazy / Zásady obchrany osobních údajů / Nemoci / Příznaky / Témata / Poradna / Vyšetření / Magazín